CZERNIAK – TEN FILM MOŻE URATOWAĆ CI ŻYCIE | FMC27 ZDROWIE z prof. Ireną Walecką
C

Czy czerniak boli? Jaki kolor ma czerniak? Jak wykryć czerniaka i jaką stosować profilaktykę?

W tym odcinku rozmawiamy o czerniaku, który odpowiednio wcześnie wykryty jest niemal w 100% wyleczalny. Dowiemy się, kiedy i jak go rozpoznać, jakie są obecnie dostępne terapie oraz co sami możemy zrobić, żeby się przed nim uchronić.

W ramach kampanii #ChronięSiebie Fabiola Samborska rozmawia z prof. dr hab. n. med. Ireną Walecką, Kierownikiem Kliniki Dermatologii i Dermatologii Dziecięcej CMKP w PIM MSWiA

Zobacz program, w którym odpowiadamy na kluczowe pytania, dotyczące czerniaka:

Czy czerniak boli?
-Dowiedz się, dlaczego czerniak we wczesnych stadiach zazwyczaj nie powoduje bólu oraz jakie objawy bólowe mogą wystąpić przy przerzutach.

Jaki kolor ma czerniak?
-Poznaj różne typy czerniaka i ich charakterystyczne cechy, w tym kolory znamion, które mogą wskazywać na obecność nowotworu.

Jak rozpoznać czerniaka?
-Dowiedz się jak wykryć czerniaka, czyli jak przeprowadzić samobadanie skóry, aby zwrócić uwagę na podejrzane zmiany i na wczesnym etapie skonsultować je z dermatologiem. Dowiedz się, jakie są objawy czerniaka i jaka jest diagnostyka nowotworu skóry.

Profilaktyka czerniaka:
-Poznaj różne sposoby, które chronią przed promieniowaniem UV. Stosowanie odpowiednich filtrów przeciwsłonecznych to nie wszystko.

Czy czerniak jest w 100% wyleczalny?
-Dowiedz się, jak wczesne wykrycie czerniaka może wpływać na rokowanie leczenia.

Zyskaj wiedzę, która może uratować życie!

Redakcja
Redakcja
FMC27news