Świat

00:36:38

Chiny i Zachód dogadają się kosztem Rosji? Andrzej Derlatka, Robert Cheda

Jakie wnioski płyną z ostatniego szczytu G7? Czy Zachód dogada się z Chinami kosztem Rosji? Gościem mjr. Roberta Chedy jest płk Andrzej Derlatka.
00:19:57

Uzdrowić polską dyplomację. Piotr Ciećwierz, Andrzej Braiter

Jakie są problemy polskiej służby zagranicznej? Co musi się zmienić, aby podnieść efektywność naszych dyplomatów i zaangażować ich w pomoc polskim przedsiębiorcom? Gościem amb. Andrzeja...
00:19:56

Polonia w Ameryce Łacińskiej. Marek Makowski, Andrzej Braiter

Jak wygląda współpraca dyplomatów z Polonią na świecie? Czym wyróżnia się jej skupisko w Ameryce Łacińskiej? Gościem amb. Andrzeja Braitera jest amb. Marek Makowski.
00:19:53

Rozwój gospodarczy Ameryki Łacińskiej. Joanna Gocłowska-Bolek, Andrzej Braiter

Jak dzisiaj wygląda rozwój gospodarczy państw Ameryki Łacińskiej? Jakie są zasługi neoliberalizmu dla przemian w regionie? Gościnią amb. Andrzeja Braitera jest dr Joanna Gocłowska-Bolek.
00:32:45

Nowa oś podziału świata: Północ-Południe. Andrzej Derlatka, Robert Cheda

Dlaczego wiele państw Afryki, Azji i Ameryki Południowej pozostaje neutralnych wobec Rosji po agresji na Ukrainę? Jak Rosja i Chiny pozyskują sojuszników? Czy Zachód...
00:18:02

Biznes w Ameryce Łacińskiej. Anna Józefowicz, Andrzej Braiter

Jak prowadzić biznes w Ameryce Łacińskiej? Jak zdobyć sympatię Latynosów? Gościem amb. Andrzeja Braitera jest Anna Józefowicz.
00:18:32

Handel bronią a polskie firmy. Krzysztof Firkowski, Andrzej Braiter

Czy polski sprzęt wojskowy jest ceniony na świecie? Jak wygląda handel bronią w praktyce? Gościem amb. Andrzeja Braitera jest Krzysztof Firkowski.
00:30:00

Chiny dzielą Europę. Bogdan Góralczyk, Robert Cheda

Czy Francja i Niemcy wybiorą sojusz z Chinami, aby osłabić wpływy Stanów Zjednoczonych w Europie? Gościem mjr. Roberta Chedy jest prof. Bogdan Góralczyk.
00:20:55

Jak robić interesy za granicą? Paweł Grotowski, Andrzej Braiter

O czym muszą wiedzieć polscy przedsiębiorcy, którzy chcą robić interesy poza granicami kraju? Gościem amb. Andrzeja Braitera jest Paweł Grotowski.
00:23:28

Polska w Afryce. Piotr Ciećwierz, Andrzej Braiter

Czy polskie firmy skutecznie działają na rynkach w Afryce i krajach arabskich? Czego nam potrzeba, aby zyskać zaufanie i przychylność lokalnych władz? Gościem amb. Andrzeja...