Tadeusz Zysk i Marta Mrozińska: Warto czytać fantasy
T

Tadeusz Zysk, założyciel i szef jednego z największych wydawnictw w Polsce Zysk i Sk-a, jest gorącym admiratorem literatury fantasy. Prywatną sympatię zmienił na doskonale funkcjonującą firmę wydawniczą, której ważnym elementem są książki fantastyczne. W studiu Fanbook.tv pojawił się z Martą Mrozińską, której książka pt. „Jeleni sztylet” zauroczyła go od pierwszej chwili. Był pewien, że to doświadczona autorka, gdy tymczasem okazała się debiutantką.

Tadeusz Zysk opowiada Magdalenie Mądrzak, w jakich okolicznościach zaczynał karierę jako wydawca, jak wybrał sobie żonę i wciągnął synów w rodzinny biznes. Wyjaśnia, w jaki sposób dokonuje selekcji nadesłanych do redakcji tekstów oraz szczerze odpowiada, czy woli polskich debiutantów, czy zagranicznych „pewniaków”. Z mocą twierdzi, że w literaturze fantasy nadszedł czas kobiet.

Marta Mrozińska opowiada o finałowej scenie książki, którą zobaczyła w swojej głowie i to od niej zaczęła układać opowieść o Borze, silnej, niezależnej kobiecie, ruszającej na podbój świata w niekoniecznie chcianym towarzystwie Starego Ludu. Wspomina o lekturach z dzieciństwa, które wciągnęły ją w świat słowiańskiej mitologii, oraz dlaczego zdecydowała się uczynić Borę główną bohaterką. Dla wielbicieli fantastyki ta rozmowa to must see.

Redakcja
Redakcja
FMC27news