Karol Chwierut: Jak dwudziestolatek sprzedał swój film w USA
K

Na zarządzaniu wytrzymał trzy kwadranse, szkoła filmowa go odrzuciła, choć dom produkcyjny założył jako 16-latek, a pierwszy film pełnometrażowy sam wyprodukował i sprzedał dystrybutorowi w USA.

Karol Chwierut pierwsze filmy nagrywał na kasety VHS. Rozwój technologii cyfrowej dodał mu skrzydeł. Od czasów dzieciństwa kręci filmy krótkometrażowe.

– Zrobienie filmu pełnometrażowego to było moje największe marzenie – mówi w studiu FMC27news. Na piętrzące się problemy związane z produkcją reagował z przekonaniem: – Zawsze jest powód, by czegoś nie robić. Lepiej zrobić coś, niż nie zrobić nic. Tak powstała Prawda24 -pełnometrażowy film, o którym dystrybutorzy w Polsce mówili, że się nie sprzeda.

Karol Chwierut użył sprytnie social mediów, po czym przekonał współzałożyciela Netflixa, że warto ten film kupić. Dziś Prawda24 jest dystrybuowana w USA, a kolejny film powstanie niebawem w Los Angeles. To rozmowa także o tym, jak patrzy się na życie zza kamery, czy można się obronić przed fake newsami oraz czy jeszcze kiedyś zobaczymy świat inaczej niż na ekranie.

Po więcej materiałów zapraszamy na:

Redakcja
Redakcja
FMC27news