19.3 C
Warszawa

Co to jest KSeF? Czy przedsiębiorcy są na niego gotowi? Gościem Katarzyny Mazur jest Eryk Skłodowski
C

Z Erykiem Skłodowskim, wiceprezesem zarządu Skłodowscy sp. z o.o., rozmawiamy o tym, jakie korzyści płyną dla przedsiębiorców z wprowadzenia KSeF, co zyska system skarbowy i czy w związku z wprowadzeniem nowego systemu zmieni się rola księgowych.


Co to jest KSeF?

KSeF oznacza „Krajowy System e-Faktur”, czyli narodowy system e-faktur. Jest to innowacyjne rozwiązanie wprowadzone przez polski rząd, mające na celu usprawnienie i zelektronizowanie procesu fakturowania dla przedsiębiorstw. Dzięki nowemu rozwiązaniu firmy mogą generować, wysyłać i otrzymywać faktury elektroniczne, eliminując konieczność korzystania z tradycyjnych, papierowych transakcji.

Jak Działa KSeF?

Zrozumienie zasad działania systemu jest kluczowe dla przedsiębiorców i inwestorów. System umożliwia generowanie, przesyłanie i odbieranie elektronicznych faktur, eliminując konieczność papierowej dokumentacji. Dzięki temu proces fakturowania staje się szybszy, bardziej efektywny i ekologiczny. Firmy mogą śledzić swoje transakcje w czasie rzeczywistym, co przyczynia się do usprawnienia całego procesu finansowego.

Korzyści czy zagrożenia?

Przejście na system KSeF niesie za sobą wiele korzyści jak i wiele obaw. System minimalizuje ryzyko błędów popełnianych przy ręcznym wprowadzaniu danych oraz przyspiesza cały proces księgowy, co pozwala przedsiębiorstwom skoncentrować się na rozwoju swojej działalności. Z drugiej strony niesie za sobą ryzyko pełnej inwigilacji Państwa w działania przedsiębiorców co na pewno nie podoba się sporej grupie ludzi prowadzących własną działalność

Po więcej materiałów zapraszamy na:

https://fmc27news.com

https://gf24.pl

Redakcja
Redakcja
FMC27news