Anna Włodarczyk-Moczkowska na czele dwóch spółek Compensa w Polsce
A

Adam Dwulecki zastąpi Annę Włodarczyk-Moczkowską na stanowisku Prezesa Zarządu Wiener.

Vienna Insurance Group nominowała Annę Włodarczyk-Moczkowską na stanowiska Prezes Zarządu Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group oraz Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group.

Anna Włodarczyk-Moczkowska zastąpi Artura Borowińskiego, który 12.09.2022 r. złożył rezygnację ze stanowiska Prezesa obu spółek Compensa. Artur Borowiński od 2014 r. z sukcesami kierował nimi i wspólnie z profesjonalnym zespołem wypracował ponadrynkowe wyniki.

Obie spółki Compensa pod kierownictwem Artura Borowińskiego zebrały łącznie 3 180,6 mln zł składki w 2021 r., osiągając 5% udział w rynku, i uplasowały się w gronie najbardziej innowacyjnych spółek ubezpieczeniowych w obszarze cyfrowej obsługi klienta.

Anna Włodarczyk-Moczkowska od ponad 25 lat jest związana z branżą ubezpieczeniową. Przez ostatnie 10 lat pełniła funkcję Prezes Zarządu dynamicznie rozwijającej się spółki Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group, która w 2021 zebrała 960,9 mln zł składki. Jest również Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej Polskiej Izby Ubezpieczeń oraz pełniła funkcję Prezydent Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Anna Włodarczyk-Moczkowska 12.09.2022 r. złożyła rezygnację z funkcji Prezes Zarządu Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group. Jej następcą zostanie Adam Dwulecki, obecnie Członek Zarządu odpowiedzialny za obszar ubezpieczeń korporacyjnych. Adam Dwulecki jest doświadczonym menedżerem z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży ubezpieczeniowej w Polsce.

„Jestem przekonany, że Anna Włodarczyk-Moczkowska, jako sprawdzony menedżer i lider, wspólnie z profesjonalnym zespołem Compensy będzie skutecznie realizowała strategię i zapewni dalszy ponadrynkowy rozwój obu spółek. Adam Dwulecki nominowany na Prezesa Wiener zapewni kontynuację ścieżki wzrostu najmłodszej spółki w Grupie VIG w Polsce” – komentuje Harald Riener, Członek Zarządu Vienna Insurance Group odpowiedzialny za polskie operacje. „Dziękuję Arturowi Borowińskiemu za jego wieloletni wkład w sukces spółek Compensa i życzę mu pomyślności na dalszej drodze zawodowej. Jestem wdzięczny Annie Włodarczyk-Moczkowskiej za dynamiczny rozwój spółki Wiener i jestem pewien, że dzięki nowym nominacjom Grupa VIG w Polsce będzie odnosiła kolejne sukcesy.”

Zmiany w składach zarządów wymagają podjęcia formalnych decyzji przez Rady Nadzorcze spółek Compensa, Compensa Życie i Wiener oraz uzyskania zgód Komisji Nadzoru Finansowego.

Redakcja
Redakcja
FMC27news