Urlop wśród natury
U

Najlepiej w hotelu SPA za miastem, z dala od jego zgiełku i pośpiechu, w otoczeniu kojącej zmysły przyrody. Spędzenie urlopu w takim miejscu, jak mazowiecki kompleks hotelowo-parkowy Manor House SPA, który jest także enklawą dla dorosłych, potrafi zdziałać cuda!

Park, Manor House SPA

10-hektarowy, zabytkowy park z ponad 300-letnim starodrzewem, pomnikami przyrody, przypałacowymi stawami i ścieżkami: przyrodniczą, historyczną i rekreacyjną, sprzyja relaksującym spacerom. Są tu rzadkie okazy drzew, wiele gatunków ptaków, zabytkowe obiekty posiadłości (m.in.: XV-wieczna studnia Dobiesława, basztę z XVIII w., przypałacowe piwnice i kapliczki), mała i wielka ścieżka medytacji. Rozległy park zachęca do spędzania błogiego czasu na świeżym powietrzu, wsłuchiwania się w odgłosy natury, relaksu w hamakach, leżakach i w cieniu ogrodowych altan. Tu można odpocząć od upałów, przytulić się do drzewa, pochodzić boso po trawie i zaznać leśnych kąpieli, które służą zdrowiu i dobremu nastrojowi.

Warto odwiedzić miejsca mocy w energetycznym Ogrodzie Medytacji:
– Kamienny Krąg Mocy, który pomaga odnaleźć drogę prowadzącą do życiowej równowagi i harmonii z Wszechświatem;
 Ogród Zen – kopia słynnego ogrodu przy świątyni Ryoan-ji koło Kioto, którego istotę określają cztery zasady: harmonia, szacunek, czystość i spokój;
 energetyczna spirala, spacerując po której aktywujemy pozytywne energie, oczyszczamy i harmonizujemy cały organizm;
– Piramida Horusa, której subtelna energia sprawia, że w jej pobliżu przybywa sił życiowych i wzmacniają się naturalne procesy uzdrawiania organizmu i psychiki;
– energetyczny labirynt – replika najsławniejszego labiryntu w średniowiecznej katedrze w Chartres – idealny do medytacji labiryntu,  która jest praktyką uważności, samoobserwacji, doświadczania siebie tu i teraz.

Ogród Zen, Manor House SPA

Dawna posiadłość rodowa Odrowążów w mazowieckich Chlewiskach to dziś kompleks hotelowy Manor House SPA**** – Pałac Odrowążów*****, który zyskał miano Polskiego Centrum Biowitalności.  Jest bowiem silnym miejscem mocy z oddziaływaniem energetycznym sięgającym nawet 30.000 j. Bovisa. Warto wiedzieć, że neutralny poziom dla zdrowego organizmu to ok. 6500 jednostek w tej skali. Samo przebywanie w miejscach o wyższej biowitalności pobudza siły życiowe i poprawia nastrój.

Rozległy park skrywa też Witalną Wioskę SPA z rytuałami zdrowia pod gołym niebem, gdzie podczas można zadbać o ciało, duszę i umysł. Tuż obok stoi Chata Solna, w której można się zanurzyć w „kąpieli solnej”. Jeden seans ma takie same właściwości terapeutyczne, jak 3 dni spędzone nad morzem, nie trzeba więc jechać nad Bałtyk, by uzupełnić zapotrzebowanie organizmu na jod, dotlenić się i wzmocnić odporność.

Bezchlorowy basen, Manor House SPA

W magicznym ogrodzie Manor House SPA można zawchwycić się fauną i florą: wspaniałą roślinnością, dywanem stokrotek, ogromnymi paprociami, ruchliwymi wiewiórkami, licznymi gatunkami ptaków, które urządzają prawdziwe ptasie koncerty, a także pszczołami, które najbardziej lubią odwiedzać rzadziej koszone miejsca w dzikiej części parku i kwietną łąkę kwitnącą obok lądowiska dla śmigłowców. Hotelowa kuchnia korzysta z naturalnych miodów z regionalnej pasieki, której mieszkanki zbierają nektar i pyłki również z kwiatów w parku Manor House SPA. Jak na jedną najstarszych rezydencji szlacheckich w Polsce, w hotelowej restauracji serwuje się tradycyjną kuchnię, w tym pierogi, którymi dzielił się Św. Jacek Odrowąż (jedyny Polak, którego posąg znajduje się wśród świętych wokół Placu Św. Piotra w Rzymie), kuchnię wegańską, Dania Lasu i wg. Zdrowej Diety Życia. Wśród słodkich propozycji warto zakosztować np. miodowca królewskiego lub deseru jogurtowego z miodem.

Co ważne, Manor House SPA jest hotelem dla dorosłych (przyjmuje Gości powyżej 12 roku życia), przyjaznym weganom i alergikom z najlepszym holistycznym SPA w Polsce. Gabinety Bioodnowy specjalizują się w służących zdrowiu, harmonii i dobremu samopoczuciu energetycznych terapiach, a autorski program odmładzający Alchemia Zdrowia® bazuje na metodach, które pobudzają naturalną umiejętność organizmu do autoregeneracji.

Masaż w Manor House SPA

W Biowitalnym SPA można oddać się:

– relaksującym masażom i pielęgnacyjnym zabiegom,

– kąpielom w bezchlorowym basenie i w wysokich wannach ofuro, również w romantycznej wersji dla dwojga w wannach Duo Ofuro by Manor House,

– seansom saunowym w Łaźniach Rzymskich,

– kąpielom w dźwiękach podczas koncertów na gongi i misy tybetańskie, z których słynie ta oaza ciszy, spokoju i dobrego nastroju.

Koncert na gongi tybetańskie, Manor House SPA

Urlop w takich okolicznościach przyrody i holistycznej atmosferze sprawia, że łatwo tu o wytchnienie od codzienności, regenerujący ciało, umysł i duszę wypoczynek, dobry sen i poczucie dobrostanu.

Więcej: www.manorhouse.pl