Donald Trump zapowiada blokadę TikToka

Amerykański prezydent poinformował o przygotowywanym zakazie sieci społecznościowej Tik Tok. Przyczyną są niebezpieczeństwa dla użytkowników ze strony chińskiego producenta.

– Prezydent USA ogłasza blokadę aplikacji Tik Tok – informują światowe agencje. – Jeśli już rozmawiamy o TikToku, zakazujemy jej na terenie USA – powiedział amerykański prezydent na spotkaniu z mediami.

Jak oświadczył Donald Trump, Biały Dom może wykorzystać do tego różne narzędzia. Między innymi miał na myśli swoje nadzwyczajne uprawnienia ekonomiczne lub możliwość podpisania odpowiedniego dekretu wykonawczego.
Media przypominają, że nie jest to pierwsza zapowiedź blokady TikTok, która padła z ust prezydenta USA. Nieco wcześniej ostrzegł: – Badamy TikTok.

Możemy jej nawet zabronić. Rozważamy różne kroki, jest kilka wariantów.
O możliwości zakazu informował również sekretarz stanu USA. Według Mike Pompeo, Waszyngton rozważa działania zakazujące sieć w Stanach Zjednoczonych. Przyczyną są obawy o bezpieczeństwo użytkowników.

Jednocześnie Pompeo ostrzegł Amerykanów: – Możecie sobie instalować aplikację, jeśli lekceważycie fakt, że na waszych danych łapę kładzie Chińska Partia Komunistyczna.

Aplikacja TikTok działa od 2017 r. Jej producentem jest chińska firma ByteDance. Siecią posługują się głównie dzieci i nastolatkowie. TikTok niejednokrotnie oskarżano o instalowanie instrumentów szpiegujących użytkowników i ich urządzenia.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i