Dzieci korzystają z telefonów niemal dwa razy dłużej niż przed epidemią


Epidemia koronawirusa, kwarantanny i odwołane lekcje sprawiają, że dzieci spędzają przed telefonami blisko dwa razy więcej czasu.

Dzieci i młodzież spędzają przed telefonami już średnio ponad 8 godzin dziennie. To prawie dwa razy więcej niż przed wybuchem epidemii koronawirusa.
To ustalenia twórców aplikacji Bosco. Aplikacja ta pozwala rodzicom monitorowanie stopień korzystania z telefonu przez dzieci.

Bosco wykazało, że pod koniec lutego monitorowane przez aplikację osoby korzystały z telefonu ok.4,3 godziny dziennie. Średnia wartość na dzień 22 marca wynosiła już 8,4 godziny.

Autorzy aplikacji prognozują, że czas spędzony przed telefonem przez dzieci i młodzież może jeszcze wzrosnąć. A co najbardziej przyciąga najmłodszych?
Ze statystyk Bosco wynika, że znacznie wzrosło zainteresowanie mobilnymi aplikacjami YouTube oraz Tik Tok. Jeszcze większy wzrost zanotowały komunikatory.

Liczba wiadomości na WhatsApp wśród dzieci do 13 lat wzrosła pięciokrotnie. Natomiast wśród młodzieży od 13 roku wzwyż – aż 7,5 raza.
Co ciekawe, analiza treści przesyłanych przez młodzież pokazuje, że zmniejszyła się liczba hejtu, wyzwisk czy poniżania innych osób.

Eksperci wskazują, że tak wysoki stopień socjalizacji najmłodszych spowoduje, że dla nas i naszych dzieci nauka i praca zdalna staną się normalnością. Obecna sytuacja to również szansa na to, że starsi użytkownicy przestaną krytycznie postrzegać „siedzenie przy komputerze” czy „na telefonie”.

Źródło: Komputer Świat

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i