Nowe hasło BLM: Gilotyna dla bogatych! [VIDEO]

Aktywiści BLM ustawili gilotynę pod domem najbogatszego człowieka świata. Żądają, aby właściciel Amazon podzielił się pieniędzmi z ubogimi. To nie koniec problemów Jeffa Bezosa. W niemieckich filiach koncernu wybuchł strajk. Pracownicy chcą, żeby Amazon przestał ignorować zarażenia koronawirusem, które rozprzestrzeniają się w firmie.

Jak informuje telewizja Fox News, protestujący przeciwko rasizmowi ustawili gilotynę pod domem najbogatszego człowieka świata Jeffa Bezosa. Napis na urządzeniu do egzekucji głosi: – Wesprzyjcie nasze biedne społeczności. Precz z bogatymi!

Aktywiści nie zapomnieli o ideologicznym uzasadnieniu szantażu i gróźb wobec właściciela Amazon. Za pośrednictwem Twittera oskarżyli koncern „o współpracę z policją i prowokowanie rasizmu dla zysku”.

Demonstrację wywołała decyzja koncernu o zwolnieniu afroamerykańskiego pracownika, który w Nowym Jorku rozpoczął akcję protestacyjną przeciwko brakowi indywidualnych środków ochrony przed koronawirusem.

Strajki na tym samym tle wybuchły także w niemieckich oddziałach Amazon. Związek zawodowy Verdi również oskarżył Jeffa Bezosa w ignorowaniu ognisk epidemii, które wybuchły wśród zatrudnionych w sześciu filiach na terenie Niemiec.

Wezwania do strajku posłuchało tysiąc pracowników koncernu, którzy 29 czerwca odmówili przystąpienia do wykonywania obowiązków. Żądają zwiększenia środków epidemicznego bezpieczeństwa, polepszenia socjalnych warunków pracy i podwyżki płac, ze względu na ryzyko, jakie ponoszą w czasie epidemii.

Związek zawodowy Verdi od dawna domaga się od Amazon podpisania z pracownikami nowych kontraktów. Chodzi szczególnie o kurierów dostarczających przesyłki z towarami firmy do domu klienta.

Jak informuje Deutsche Welle, związek zawodowy żąda od właściciela koncernu natychmiastowego polepszenia warunków pracy i zaprzestania powiększenia zysku kosztem zdrowia zatrudnionych. Z kolei niemieckie władze sanitarne poinformowały, że zakażeniu koronawirusem uległo 40 pracowników Amazon „na terenie kilku filii”.

Agencje przypominają, że właściciel koncernu, którego majątek sięga 160–180 mld dol. jest najbogatszym człowiekiem świata.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i