Uwaga na wybuchające słuchawki. Jeden z użytkowników stracił słuch

Chiński użytkownik stracił słuch i był leczony szpitalnie po wybuchu słuchawek AirPods firmy Apple. Nie jest to pierwszy przypadek groźnej awarii tego urządzenia. Poprzednie miały miejsce w USA i na Białorusi.

– Bezprzewodowa słuchawka AirPods eksplodowała w prawym uchu 23-letniego Chińczyka. U poszkodowanego zdiagnozowano przebicie bębenka usznego, poparzenia i krwotok – informuje portal GizmoChina.

Mieszkaniec prowincji Shanxi kupił słuchawki w sklepie internetowym producenta firmy Apple. Jak twierdzi, urządzenie umieszczone w prawym uchu wybuchło niespodziewanie podczas rozmowy telefonicznej.

Poszkodowany został natychmiast hospitalizowany. Lekarze stwierdzili u rannego podskórny krwotok, a przede wszystkim przebicie membrany słuchowej. Młody Chińczyk upuścił szpital po dwóch dobach, ale wciąż skarży się na ból głowy i brak słuchu w uszkodzonym uchu.

Na życzenie firmy Apple pechowe urządzenie zostało przesłane do działu badawczego w celu określenia przyczyn groźnego wypadku. Tymczasem, jak informuje GimzoChina, nie był to pierwszy incydent z produktem AirPods.

W sierpniu 2018 r. identyczne urządzenie zapaliło się w kieszeni mieszkańca białoruskiej stolicy. – Była północ i wracałem z imprezy, gdy poczułem wybuch na koszuli. Jego siłę mogę porównać z eksplozją peterady – relacjonował w Onliner.by mieszkaniec Mińska. Na dowód zamieścił fotkę pięciorublowego banknotu przepalonego przez wybuchające słuchawki.

Zdaniem pechowego Białorusina od poważniejszego zdarzenia uchroniła go przenośna ładowarka słuchawek, którą nosił w tej samej kieszeni.

Natomiast rok później ofiarą AirPods padł młody Amerykanin. O samozapłonie i eksplozji poinformował w sieci mieszkaniec Florydy. Ćwiczył w siłowni, gdy w lustrze zauważył dym wydobywający się z własnego ucha. Zdążył odrzucić słuchawkę, gdy ta wybuchła.

– Nie widziałem momentu zapłonu, ale urządzenie, które zachowałem, nosi ślady wybuchu i ognia – napisał użytkownik portalowi 9to50Mas.

Jak przypuszczają eksperci Apple, prawdopodobną przyczyną incydentów były wady akumulatorów zasilających słuchawki.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i