Najmodniejsze kolory epidemii

Epidemia zmieniła kolorystyczne poglądy stylistów. Modowe i kwiatowe blogerki przeanalizowały kolory najbardziej pasujące do trudnych czasów zarazy.

Założycielka modowego bloga Styled by Susie opowiedziała „Daily Mail” o zmianach w kolorystycznej stylizacji, które jej zdaniem, do modowych trendów 2020 r. wniosła pandemia.

Oczywiście dobór kolorów, jak zwykle zależy od okoliczności. Modowa ekspertka Susie Hasler zaleca, aby na służbowe spotkania online zakładać stroje w odcieniu niebieskim i błękitnym. Taka gama „wprowadza pomiędzy rozmówcami poczucie zaufania oraz pewności w niespokojnych czasach epidemii”.

Zdaniem Hasler najlepszym przykładem jest królewska rodzina Windsorów. W strojach takiego koloru Kate Middleton i William razem z dziećmi, dziękowali pracownikom służby zdrowia za walkę o życie Brytyjczyków.

Inną propozycją dla wirtualnych kontaktów służbowych jest kolor czarny. Symbolizuje zarówno siłę, jak i elegancję. Blogerka wskazuje na piosenkarkę Adel, która ubrana na czarno po raz pierwszy pojawiła się publicznie, gdy zrzuciła 45 kg nadwagi.

Wiadomo, że kwarantanna się kończy, pora więc na stroje, w których spotkamy znajomych i bliskich w realu. Dla tego rodzaju okazji Hasler proponuje wariacje na temat koloru czerwonego.

– Jeśli chcecie zwrócić czyjąś uwagę, wybierajcie odcienie tej barwy – wskazuje blogerka. Sugeruje także zwrócenie uwagi na róże. Zdaniem stylistyki, róż jak żaden inny kolor zwiększa wrażliwość partnera.

Poza tym blogerka preferuje kolor żółty. – Noście żółte ubrania, ponieważ akurat ten odcień jak żaden inny poprawia nastrój – radzi stylistyka, dodając, że okazuje również pozytywny wpływ energetyczny na nasze otoczenie.

Nieco wcześniej inna stylistyka, tym razem kwiatowa, również pokusiła się o wybór trendów sezonu koronawirusa. Według Tanyji Taylor uspokajający wpływ na człowieka w tak trudnych okolicznościach wywierają rośliny kwitnące na fioletowo, niebiesko oraz w jasnoróżowych odcieniach.

Jeśli chodzi natomiast o pozytywną energię, florystka radzi po prostu zaaranżowanie wnętrz z dużą ilością zieleni.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i

Poprzedni artykuł
Następny artykuł