Kieszonkowa dyskryminacja

Użytkownicy sieci zajmują się egzystencjalnym sporem o pojemność kieszeni damskich i męskich jeansów. W trudnych czasach pandemii najważniejsza jest odpowiedź na pytanie, dlaczego w męskim modelu mieści się cała konsola Nintendo Switch, a w damskich tylko do połowy? Dla wyjaśnienia chodzi o przednie kieszenie.

Różnice pomiędzy męskimi i kobiecymi jeansami wywołały ostry spór użytkowników portalu Reddit. Mówiąc dokładniej, problem leży w wielkości kieszeni. Został wywołany praktyczną potrzebą schowania konsoli Nintendo Switch.

Jak się okazało, w kieszeni damskich spodni pożyteczny sterownik mieści się jedynie do połowy. Jeśli chodzi o męską parę, konsola chowa się w przedniej kieszeni z łatwością.

Eksperyment udokumentowany fotką i wrzucony na portal zapoczątkował ożywioną dyskusję o silnym zabarwieniu ideologicznym. Wzburzone użytkowniczki zarzuciły producentom jeansów seksizm, dopatrując się w rozmiarze kieszeni dowodu dyskryminacji kobiet.

– Dziewczynie i tak się poszczęściło, że w ogóle ma kieszenie. W moich jeansach mają wielkość dekoracyjną. Ledwo mieszczę w nich szminkę – skomentowała eksperyment bywalczyni portalu.

– To upokarzające. Żądam zrównania praw kobiet, nawet jeśli chodzi o spodnie – oburzała się kolejna.

Męscy użytkownicy zaproponowali inne wyjaśnienie. Według nich producenci celowo szyją w kobiecych spodniach mniejsze kieszenie. – Chcą was po prostu naciągnąć na zakup torebek. Zarobią wtedy więcej – podzielił się swoimi spostrzeżeniami jeden z internautów.

Większość mężczyzn apelowała jednak do kobiecego rozsądku: – Spędzacie tyle czasu w galeriach handlowych, sprawdzajcie przed kupnem rozmiar kieszeni i problem z głowy.

Spór nie powstał na pustym miejscu. Firmy zajmujące się ergonomią odzieży w trosce o klienta już w 2018 r. przeprowadziły kieszeniowy test. Porównały 80 modeli kobiecych i męskich jeansów, takich marek jak: Calvin Klein, Guess, H&M iLevi’s. Okazało się, że bez względu na rozmiar, model i producenta, kobiece kieszenie są średnio o 48 proc. mniejsze niż w przypadku męskich odpowiedników.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i