Polki górą

Przemysł modowy przeżywa epidemiczną rewolucję. Obok prac uznanych marek i słynnych projektantów sieć podbijają autorskie kolekcje celebrytów. Do galerii ludzi sukcesu czasów zarazy dołączyła właśnie topowa modelka o polskich korzeniach.

Amerykańska supermodelka i aktorka rozpoczęła kampanię reklamową autorskiej kolekcji bielizny Inamorata. Emily Ratajkowski umieściła w Instagramie serię swoich zdjęć, która wywołała w sieci prawdziwą furorę.

Komentarze w stylu: „Wow, zwariowałem dla ciebie Emily” lub „Jest mi gorąco”, stanowią rodzaj pozytywnej recenzji kolekcji, jak i aprobaty dla urody samej modelki. Według informacji sprzedażowej zakładki komplet bielizny kosztuje 205 dolarów.

W sesji zdjęciowej wziął udział również mąż 28-letniej piękności. Sebastian Bear-McClard jest producentem filmowym i telewizyjnym. Ma w dorobku współpracę z Jeyem-Z oraz Iggy Popem. Współprodukował również film „Good Time” z Robertem Pattinsonem.

Emily wraz z mężem wykorzystują możliwości sieciowe, jakie przed światem mody otworzyła pandemia. Korzystając z przerwy na wybiegach i sesjach fotograficznych dla glamour mediów, nagrali wspólnie serię reklam. Modelka obsadzona w głównej roli prezentuje kostiumy kąpielowe, damską bieliznę i bluzki własnego autorstwa.

Celebrytka ma za sobą spore doświadczenia w zdobywaniu sieciowej popularności. W 2013 r. zagrała w skandalizującym teledysku do piosenki „Blurred Lines”. Dzięki śmiałej kreacji Emily, utwór Robina Thicke’a zyskał miano hitu letniego sezonu. Wdzięki modelki przyciągnęły do sieci 5 mln oglądających.
Niestety, więcej chętnych nie miało ku temu okazji, bo kanał You Tube wycofał teledysk. Powodem były oskarżenia o promowanie seksizmu i lansowanie nagości. Feministki złożyły protest przeciwko prezentacji półnagiej modeli, która jest zabawką aż dla trzech mężczyzn. W refrenie „wiem, czego chcesz”, aktywistki ruchów emancypacyjnych dostrzegły zachętę do wykorzystania seksualnego.

Niemniej jednak Ratajkowski zagościła na okładkach największych magazynów modowych, a jej filmo- i dyskografia powiększyła się o kolejne role.
Jak przypominają media, celebrytka urodziła się w Wielkiej Brytanii. Jest córką malarza Johna Ratajkowskiego i pisarki Kathleen Balgley. Emily wychowywała się w rodzinie artystycznej o polsko-żydowskich korzeniach.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i