Władze Ukrainy zapraszają Joe Bidena do Kijowa

Kancelaria Prezydenta Ukrainy potwierdza, że ​​podczas rozmowy telefonicznej Wołodymyr Zełenski zaprosił Joe Bidena do odwiedzenia Kijowa. Wizyta prezydenta USA przyczyniłaby się do deeskalacji, wysyłając kluczowy sygnał Moskwie – informują ukraińskie media.

– Jestem przekonany, że pana wizyta w najbliższych dniach, które zadecydują o stabilizacji sytuacji, będzie silnym sygnałem i przyczyni się do deeskalacji – brzmiało zaproszenie Zełenskiego, opublikowane na stronie internetowej prezydenta Ukrainy.

Wołodymyr Zełenski wyraził przekonanie, że Ukraina obroni się przed rosyjską agresją: – Kijów, inne miasta – Charków i Lwów, Dniepr i Odessa – są bezpieczne pod niezawodną ochroną – oświadczył prezydent Ukrainy.

Natomiast CNN potwierdzając zaproszenie amerykańskiego prezydenta, wskazuje na brak pozytywnej reakcji Joe Bidena. Źródła CNN w Białym Domu uważają, że taka możliwość jest bardzo mało prawdopodobna. 

Jednocześnie amerykańska stacja poinformowała, że Wołodymyr Zełenski poprosił Bidena o większe wsparcie militarne i finansowe. Według kancelarii prezydenta Ukrainy rozmowa dotyczyła: – Sposobów poprawy stabilności finansowej i energetycznej Ukrainy w obliczu aktualnych wyzwań.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i