Streamingowa rewolucja w Hollywood

Firma producencka Legendary sprzedaje mniejszościowy pakiet udziałów firmie Apollo. Kwota transakcji to 760 milionów dolarów – informuje portal Axios.

Studio filmowe Legendary Entertainment, znane z takich produkcji, jak „Diuna”, „Park Jurajski”, „Mroczny rycerz” i innych przebojów kasowych, sprzedała mniejszościowy udział funduszowi private equity Apollo Global Management.

Apollo również potwierdził, że zainwestuje 760 mln dol. w Legendary. Pozostałe warunki umowy nie zostały ujawnione. Tym samym fundusz będzie kontrolował operacyjny, kreatywny i strategiczny kierunek rozwoju Legendary.

Axios przypomina, że większościowym udziałowcem firmy producenckiej jest chiński konglomerat Dalian Wanda Group, który 2016 r. wykupił pakiet kontrolny Legendary za 3,5 miliarda dolarów.

Portal wyjaśnia, że wraz z globalnym wzrostem popularności telewizji streamingowych, który pobudza popyt na oryginalne produkcje, wytwórnie Hollywood przechodzą w ręce inwestorów strategicznych i kapitału związanego z tym segmentem.

Wspierana przez Blackstone firma Candle Media kupiła Hello Sunshine należącą do Reese Witherspoon,  Moonbug Entertainment i Faraway Road Productions wraz z mniejszościowym pakietem akcji Will Smith i Jada Pinkett Smith, Westbrook Inc.

W styczniu tego roku producenci serii „Avengers” Anthony i Joe Russo z AGBO sprzedali mniejszościowy udział tokijskiej firmie Nexon zajmującej się grami wideo. Natomiast w zeszłym roku SpringHill LeBrona Jamesa sprzedał mniejszościowy udział grupie inwestorów, w tym Epic Games.

Także inne wytwórnie Hollywood: A24, Imagine, Village Roadshow i STX Entertainment prowadzą rozmowy z inwestorami rynku streamingowego z całego świata.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i