W USA trwa wojna o pracowników

W USA rozpoczął się wyścig o pozyskiwanie talentów dla różnych sektorów gospodarki. W ramach nasilającej się konkurencji, firma rekrutacyjna KPMG podniosła uposażenia swoich pracowników do 7 tysięcy dolarów – informuje portal Axios.

Firma KPMG zajmująca się doradztwem w zakresie HR, zwiększyła uposażenia wszystkich pracowników z 3 tys. do 7 tys. dol. Zdaniem Axios, podwyżki odzwierciedlają eskalację wojny o talenty, w warunkach presji inflacyjnej i rosnącego niedoboru wykwalifikowanej siły roboczej.

Jak poinformowała KPMG, do połowy roku zarząd przeznaczył na podwyżki 160 mln dol. po tym, jak w listopadzie o 10 proc. zwiększył uposażenia i obniżył koszty opieki zdrowotnej.

W oficjalnym komunikacie firma stwierdziła, że w ostatnim czasie doświadczyła największego wyczerpania potencjału kadrowego od początku pandemii, zaznaczając, że nadal udaje się zatrudniać więcej pracowników, niż traci.

W tym kontekście dyrektor generalny KPMG Paul Knopp wyjaśnił, że cała gospodarka stoi w obliczu identycznej presji płacowej, ponieważ inflacja osiągnęła w 2021 r. najwyższy od 40 lat poziom 7 proc.

– Gdy myśleliśmy o wpływie inflacji na rynek, mamy nadzieję, że jest przejściowa, jednak obecne potrzeby naszych pracowników są dla nas najważniejsze – podkreślił Knopp.

– Nie ma wątpliwości, że wzrost wynagrodzeń w każdej branży prowadzi do wzrostu cen dla wielu naszych klientów. To tylko jedna z niekorzystnych konsekwencji obecnej sytuacji – dodał.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i