Koncern Daimler kusi nowym e-samochodem

Niemiecki gigant zaprezentował samochód elektryczny, który na jednym ładowaniu może przejechać ponad 1000 km. Zdaniem producenta, Mercedes-Benz Vision EQXX przekona kupujących, aby nie bali się o możliwość doładowania, informuje „Financial Times”.

Według dziennika Daimler stał się drugim producentem samochodem na baterie z deklarowanym zasięgiem ponad tysiąca km. Pierwszym jest chińska firma Nio, która 18 grudnia zaprezentowała elektryczny sedan ET5 o identycznych osiągach.

– Mercedes to samochód, za pomocą którego niemiecki koncern będzie się starał przekonać użytkowników, że brak infrastruktury do ładowania akumulatorów nie jest przeszkodą w zakupie auta elektrycznego – komentuje FT – zauważając, że średni zasięg takich aut dla masowego nabywcy zamyka się zazwyczaj odległością 300 km.

Producent wyjaśnia, że Vision EQXX został opracowany przy pomocy specjalistów z zespołów wyścigowych Mercedesa Formuły 1 i Formuły E. Jest wyposażony w system autopilota, czujniki toru jazdy oraz panel słoneczny umieszczony na dachu. Kabina posiada system multimedialny z ekranem o niezwykłej wielkości, co poprawia komfort użytkownika. Masa pojazdu – 1750 kg, zużycie energii – 10 kWh na 100 km.

Daimler poinformował, że zaprezentował prototyp. Obecnie dopracowuje wszystkie komponenty przed skierowaniem do masowej produkcji. Samochód będzie dostępny w sprzedaży w 2024 r. Obecnie koncern prezentuje nowy model na targach motoryzacyjnych Las Vegas Auto Show.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i