Youtuber oskarżany o przyczynienie się do śmierci 66-latka. Sprawa trafiła do sądu

Znany wśród młodzieży Lord Kruszwil może odpowiadać za pobicie starszego mężczyzny, który zmarł miesiąc temu. Mieszkaniec Szczecina stanął w obronie ekspedientek.

Niedawno do aresztu trafił Łukasz W., znany jako Kamerzysta, który znęcał się na osobą z niepełnosprawnością. Teraz przyszedł czas na kolejnego patoyoutubera.

Szczeciński sąd rozpatrzy prywatny akt oskarżenia przeciwko Markowi M., który jest znany w internecie jako Lord Kruszwil. 20-latek 2 stycznia miał pobić 66-letniego Edwarda N., który stanął w obronie ekspedientek w Społem. Kobiety nie wyraziły zgody na kręcenie odcinka w sklepie.

Kiedy starszy mężczyzna opuścił Społem, Marek M. uderzył go w twarz. 66-latek stracił przytomność. Mężczyzna nie zgłosił sprawy na policję. Skarżył się później na bóle głowy. Zmarł  9 maja 2020 roku.

Żona mężczyzny wniosła do sądu prywatny akt oskarżenia. W sprawę zaangażował się również Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który przystąpi do procesu w roli strony społecznej.

Znałem tego starszego człowieka. I wiem, że po tym zdarzeniu jego stan zdrowia radykalnie się pogorszył, po czym zmarł. To, że nie dało się udowodnić, że miało to związek z doznanymi obrażeniami, nie może oznaczać akceptacji dla braku reakcji organów ścigania – powiedział pełnomocnik rodziny, mec. Krzysztof Tumielewicz w rozmowie z serwisem Szczecin Naszemiasto.

Źródło: pudelek.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i