Agnieszka Kaczorowska krytykuje ruch body positive: “Zapanowała moda na brzydotę”. W internecie zawrzało

Agnieszka Kaczorowska dodała na Instagram obszerny wpis, w którym stwierdziła, że przeszkadza jej panująca obecnie “moda na brzydotę” i bycie “zwyczajną”. W internecie zalała ją fala krytyki.

Od wczoraj Agnieszka Kaczorowska jest na językach całej masy influencerów i internautów. A to za sprawą kontrowersyjnego wpisu, w którym skrytykowała ruch body positive. Celebrytka stwierdziła, że jest “estetką” i nie podoba się jej propagowanie brzydoty.

Moda na brzydotę. Jestem estetką. To prawda. Myślę, że głównie taniec to we mnie ukształtował. Lubię piękno kryjące się pod wieloma aspektami. O pięknie można byłoby rozmawiać długo, bo to pojęcie względne… Natomiast obserwuję obecnie modę na brzydotę. Trochę wydaje mi się, że wynika z chęci przeciwstawieniu się instagramowemu pięknu, które narzuciło pewne standardy, a z drugiej ze zbyt skrajnego pojmowania takich haseł jak #bodypositive . Po co na siłę robić z siebie “taką zwyczajną”, zamiast “wyjątkową i niepowtarzalną”? Po co być “zmęczoną” i w tym taką “prawdziwą”m jak można koncentrować się na swojej sile? Po co eksponować swoje wady, mówiąc o “dystansie”, jak można po prostu je akceptować, żyć sobie z nimi spokojnie, a budować markę osobistą opartą na superlatywach? Nie rozumiem tego… ale rozumieć nie muszę. Tylko potem widzę wycieczkę zgarbionych nastolatek, chowających się na zdjęciach za swoimi włosami czy rękoma… bo bycie pięknym i wyjątkowym nie jest w modzie. Bo gdy wypinasz klatkę, podnosisz brodę i idziesz śmiało przed siebie, to jesteś zadufany. Bycie normalnym i fajnym oznacza bycie zwykłym, nieinteresującym, a przede wszystkim nierzucającym się w oczy? – napisała.

Dodała, że nie podoba jej się moda na pokazywanie na Instagramie prawdziwego ciała. Uważa, że influencerzy powinni pokazywać się tylko w najlepszym wydaniu, co ma motywować innych ludzi do “rozwoju i wzrastania”.

W świecie Instagrama również zapanowała na niektórych profilach moda na brzydotę. I nie podoba mi się to, bo liderzy, czyli osoby z kontami o największych zasięgach powinni motywować i zachęcać do rozwoju i wzrastania. Mówię i piszę o tym, że nie zawsze wszystko jest kolorowe, że przede wszystkim trzeba samemu wziąć kredki i sobie to życie pokolorować… że sytuacje do rozwiązania, nazywane przez większość problemami, mają WSZYSCY, a pełen wachlarz emocji występuje w życiu KAŻDEGO. Natomiast! Koncentracja na pozytywach, na wdzięczności, na wszystkim co dobre i PIĘKNE właśnie, jest tym, co pozwoli Ci iść na szczyt, a nie siedzieć w Twoim lub czyimś błotku, w którym tak miło się taplać, bo przecież mnóstwo ludzi siedzi tam z Tobą. To dalej błotko, choć wszyscy krzyczą, że to prawda, dystans i akceptacja, to moim zdaniem jest to po prostu wygodne błotko, czyli maska, którą zakładasz, aby pasować do reszty otoczenia – stwierdziła.

Wpis Kaczorowskiej odbił się echem w mediach społecznościowych. Influencerzy i internauci nie pozostawili na celebrytce suchej nitki.

Źródło: plotek.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i