Powstają nielegalne zbiórki na pomnik Krzysztofa Krawczyka. Menadżer muzyka ostrzega

W internecie ruszyła zbiórka pieniędzy na pomnik Krzysztof Krawczyka. Jak się jednak okazuje, została zorganizowana przez oszustów w celu wyłudzenia pieniędzy.

Krzysztof Krawczyk zmarł w Poniedziałek Wielkanocny 5 kwietnia. Śmierć wstrząsnęła jego fanami. Są jednak i tacy, którzy próbują wzbogacić się na tragedii innych ludzi. W internecie pojawiła się zbiórka pieniędzy na pomnik dla artysty. Oszuści chcieli wyłudzić aż 500 tysięcy złotych. Pomnik miałby powstać w Grotnikach.

Jestem pomysłodawcą i inicjatorem zrzutki na pomnik upamiętniający Krzysztofa Krawczyka. Był on dla wielu ludzi w całej Polsce i na świecie wybitnym muzykiem i aż się prosi o to, żeby go upamiętnić. Chciałbym, żeby pomnik ten powstał w Grotnikach, gdzie mieszkał i spoczął – czytamy w opisie zbiórki.

W dalszej części opisu organizator zbiórki zaznaczył, że kiedy uzbiera pieniądze, skontaktuje się z menadżerem Krzysztofa Krawczyka w celu ustalenia szczegółów. Do sprawy bardzo szybko odniósł się Andrzej Kosmala, ostrzegając przed oszustem.

Kochani! Ta zrzutka jest nieprawdziwa! Nikt z nami nie rozmawiał! Tworzymy dopiero komitet konkursowy i jury. Konto i adres podamy. Proszę się wstrzymać ze wszelkimi wpłatami! To oszustwo! – napisał na Facebooku.

Na szczęście organizatorowi zbiórki udało się do tej pory zebrać tylko 20 zł.

Źródło: plotek.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i