Szczegóły pogrzebu Krzysztofa Krawczyka. Podano datę i miejsce

Proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Grotnikach przekazał szczegóły dotyczące pogrzebu Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość będzie miała charakter państwowy.

W poniedziałek media obiegła smutna informacja o śmierci legendy polskiej sceny muzycznej – Krzysztofa Krawczyka. Kilka dni po opuszczeniu szpitala, w którym przebywał w związku z zakażeniem koronawirusem, muzyk zasłabł i ponownie został poddany hospitalizacji. Niestety artysty nie udało się uratować. O jego śmierci poinformował wieloletni przyjaciel i menadżer, Andrzej Kosmala. Informację potwierdziła żona artysty, Ewa Krawczyk, która jednocześnie zaprzeczyła, jakoby zgon Krzysztofa był spowodowany koronawirusem.

O. Bernard Briks, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Grotnikach, poinformował o szczegółach uroczystości pogrzebowej Krzysztofa Krawczyka. Msza pogrzebowa odbędzie się w łódzkiej archikatedrze 10 kwietnia o godzinie 12.00, a następnie Krzysztof Krawczyk zostanie pochowany na cmentarzu w Grotnikach.

Msza święta pogrzebowa Krzysztofa Krawczyka odbędzie się w sobotę 10 kwietnia o godz. 12 w archikatedrze w Łodzi. Tego samego dnia o godz. 15 zaplanowano pogrzeb artysty na cmentarzu w Grotnikach. Uroczystość będzie miała charakter państwowy – przekazał Polskiej Agencji Prasowej.

Niestety ze względu na trwającą pandemię koronawirusa wstęp na mszę i pogrzeb może być ograniczony.

Kapłan zaznaczył, że nie wie jeszcze, jaki przebieg będzie miała uroczystość. Dodał, że prawdopodobnie wstęp na nabożeństwo w łódzkiej katedrze, jak i na sam pogrzeb na grotnickiej nekropolii, będzie ograniczony – podaje PAP.

Źródło: plotek.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i