Branża fitness w odpowiedzi na koronawirusa

Trudne sytuacje weryfikują nasze charaktery, podejście do innych ludzi, ofiarność i chęć pomocy. Lekarze i pielęgniarki pracują bez wytchnienia na oddziałach zakaźnych. Wiele pań w zaciszu swoich domów szyje teraz maseczki.

Również branża fitness musiała trochę przestawić model swojej działalności. Od wielu tygodni kluby fitness i siłownie są pozamykane. Osoby dotychczas aktywne muszą ćwiczyć w swoich domach. Sklepy internetowe sprzedają sprzęt fitness jak świeże bułeczki. W ruch idą domowe hantle, sztangi czy rowerki stacjonarne.

Klubowi trenerzy oferują treningi online, powstają różnego rodzaju sportowe wyzwania. Niestety nie wiemy kiedy to wszystko się skończy i wrócimy do naszych siłowni. Więc warto korzystać z tego co aktualnie oferuje nam Internet.

Na szczęście wiele klubów sportowych wspiera nas – osoby męczące się w domach na kwarantannie. I tak np. sieć Zdrofit zawiesiła karnety, za to publikują codziennie bezpłatne treningi on line dla wszystkich – nie tylko klubowiczów. Można uczestniczyć w zajęciach prawie takich samych jak na sali fitness. Jedna z najlepszych warszawskich tancerek Natalia Zatylna przeniosła swoje lekcje do Internetu i jak sama podkreśla: „W obecnej sytuacji, kiedy wszyscy zostajemy w domach i nie mam możliwości prowadzenia zajęć na sali rozpoczęłam naukę tańca online. Teraz całą swoją energię, pasję, wiedzę taneczną przekazuje w innej formie, poprzez ekran. Może wydawać  się to dziwne, ale naprawdę czuję energię od dziewczyn , które ze mną tańczą , jest to naprawdę ciekawe doświadczenie w mojej karierze instruktorskiej. Lekcje tańca latino ,bachaty, sexy dance prowadzę na platformie www.fittony.com. Zachęcam wszystkie kobietki, bo to im dedykowane są moje zajęcia do podjęcia tanecznego wyzwania ze mną, myślę, że warto wykorzystać ten czas, żeby zrobić coś dla siebie, dostarczyć sobie ogromną dawkę endorfin, pozytywnej energii, a może okaże się, że odkryjecie w sobie nową pasję i to będzie dopiero początek tej drogi. Chodzą mi teraz po głowie słowa pewnej piosenki, pod którymi podpisuje się „Taniec to jest lek na życie…” – myślę, że ruch, zadbanie o formę, a co za tym idzie również o zdrowie w okresie kwarantanny pomoże przetrwać też psychicznie, ten niełatwy czas – bo w zdrowym ciele, zdrowy duch”.  Zatem nawet w czasach kwarantanny w domowych warunkach możemy zadbać o dobrą formę i samopoczucie.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i