Boris Johnson odrzuca apele biznesu o dalsze wsparcie finansowe

Brytyjski rząd odrzucił wezwanie do kontynuacji wsparcia firm i pracowników, w związku z przesunięciem na 19 lipca zniesienia epidemicznych ograniczeń, informuje Associated Press.

Chociaż w ostatnich tygodniach złagodzono część restrykcji, wiele firm, szczególnie w sektorze hotelarskim i rozrywkowym pozostało zamkniętych.

Po miesiącach planowania biznes przygotował się do ponownego otwarcia 21 czerwca. Jednak niedawny wzrost liczby zakażeń wariantem delta zadecydował o kontynuacji ograniczeń przez kolejne 30 dni.

Do apelu pracodawców dołączyły związki zawodowe, które również wezwały rząd do finansowej rekompensaty za opóźnienie. Ostrzegły, że jej wycofanie może doprowadzić do bankructwa wielu firm i gwałtownego wzrostu bezrobocia.

Sekretarz generalna Kongresu Związków Zawodowych Frances O’Grady powiedziała, że ​​należy zachować program wsparcia wynagrodzeń, tak długo, jak będzie to potrzebne.

Associated Pres przypomina, że w jego ramach rząd wypłaca 80 proc. wynagrodzeń osobom pozbawionym możliwości wykonywania pracy z powodu ograniczeń.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i