Małgorzata Rozenek oburza się na brak wsparcia metody in vitro ze strony rządu

Z okazji Światowego Dnia In Vitro Małgorzata Rozenek-Majdan wypomniała rządowi brak wsparcia dla osób, które nie mogą mieć dzieci. Pokazała konkretne liczby. Internauci są oburzeni.

Małgorzata Rozenek-Majdan dzięki metodzie in vitro ma trzech synów. Celebrytka jest propagatorką tego rozwiązania. Napisała na ten temat książkę i założyła Fundację MRM, która wspiera osoby zmagające się z niepłodnością.

2 czerwca był obchodzony Światowy Dzień In Vitro. Z tej okazji Małgorzata Rozenek-Majdan dodała na Instagram post, w którym wyraziła swoje oburzenie na obecną politykę rządu.

Wczoraj 2 czerwca był #światowydzieńinvitro. Dzięki tej metodzie trzykrotnie zostałam mamą. Moim wielkim marzeniem jest, by wróciły czasy, w których państwo pomaga i refunduje choć część jej kosztów. Wsparcie Państwa jest niezwykle ważne, przecież nie powinno się zostawiać swoich obywateli samych sobie. Niepłodność to choroba, której leczenie w cywilizowanym świecie jest wspierane (…) Tymczasem, trochę liczb… – napisała.

Z grafiki przez nią umieszczonej wynika, że rząd PO w latach 2013-2016 przeznaczył 244 miliony złotych na dofinansowanie programu leczenia niepłodności metodą in vitro. Rząd PiS natomiast, w latach 2016-2019, przeznaczył 46 milionów złotych na “program kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego”.

Źródło: pudelek.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i