Big Cyc nagrał nową wersję “Makumby”. Internauci oburzeni: “Neokolonializm pełną piersią”

Zespół Big Cyc zdecydował się na stworzenie nowej wersji piosenki “Makumba”, która jest owiana złą sławą. Niestety zmieniony tekst jeszcze bardziej nie przypadł do gustu internautom. Na zespół wylała się fala krytyki.

Muzycy z zespołu Big Cyc zdecydowali się na wsparcie inicjatywy rozbudowy African Music School – zorganizowanej przez Polaków szkoły muzycznej na terenie Republiki Południowej Afryki. Główną ideą placówki jest zapewnienie dzieciom z ubogich rodzin profesjonalnej edukacji muzycznej, która w przyszłości może dać pracę.

Jeden z członków zespołu Big Cyc, Norbert Wardawy, stale współpracuje z z African Music School. Do wsparcia inicjatywy postanowił wykorzystać owiany złą sławą utwór “Makumba”, nieco zmieniając jego słowa. Niestety ta zmiana nie wyszła na dobre.

Nie ma tu nic, tylko kurz na ulicach. Żyraf i słoniu od dawna tu nie ma. Ogólnie to wielka bieda. Pewnego dnia pojawił się białas, powiedział, że zrobi tu hałas. On nas nauczył, by w naszej dłoni znalazł się instrument zamiast broni. (…)To dzięki wam brzuszek jest pełen. To dzięki wam jesteśmy w niebie – brzmi utwór.

Internauci nie pozostawili na zespole suchej nitki. W internecie wylała się fala negatywnych komentarzy.

To jest poje****. Bardzo zły pomysł na “pomoc”. Neokolonializm pełną piersią.

Ten tekst to totalnie dno, głębiej się już chyba nie da.

Obrzydliwe i nie na miejscu. Byłoby mi wstyd coś takiego publikować w 2021 roku – piszą zdenerwowani.

Źródło: pudelek.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i