Sebastian Fabijański otwiera się na temat bolesnych doświadczeń. Przebywał w szpitalu psychiatrycznym

Sebastian Fabijański w programie “Duży w Maluchu” po raz pierwszy zdecydował się opowiedzieć o swoich trudnych doświadczeniach. Zdradził, że jego ojciec był alkoholikiem, a on sam przebywał kiedyś w szpitalu psychiatrycznym.

Sebastian Fabijański wcześniej nie mówił zbyt wiele o swoim dzieciństwie. Teraz w rozmowie z  Filipem Nowobilskim ujawnił wiele faktów ze swojego życia. Aktor pochodził z dość zamożnej rodziny, jego ojciec miał własną firmę sprzątającą. Niestety pieniądze, które były obecne w jego domu, nie sprawiły, że jego dzieciństwo było sielanką.

Mój ojciec był alkoholikiem. Natomiast jedyne, co pozytywne, to to, że był takim alkoholikiem, który pił w domu. (…) Ale u mnie problem alkoholowy w rodzinie jest dosyć powszechny. Ja na szczęście, jakoś tak się złożyło, że przestałem w ogóle pić. To się zdarzyło bardzo naturalnie. Być może jestem obciążony emocjonalnie i genetycznie też bardzo dużym napięciem lękowym, bo tego u mnie jest dużo, bo u mnie w domu było tego dużo. To niestety, nie pomaga mi w codzienności, natomiast powoduje, że jakoś mogę, mam szansę przerwać ten krąg, ten łańcuch tych wszystkich alkoholowych tematów w moim domu. Mam nadzieję, że to po prostu będzie trwało i nadal będę się trzymał tego. (…) Problem alkoholowy bierze się z nieumiejętności radzenia sobie z rzeczywistością. Ja mam wrażenie, że gdzieś tam materializuję ten problem artystycznie. To jest duże szczęście – wyznał.

Fabijański przyznał, że jest DDA.

Jestem Dorosłym Dzieckiem Alkoholika. Ja jestem współuzależniony. Ja jestem uzależniony od tego rollercoastera emocjonalnego, który towarzyszył mojemu dzieciństwu, kiedy mój ojciec był pijany bądź trzeźwy. (…)  – powiedział.

W rozmowie zdradził również, że przez pewien czas przebywał w szpitalu psychiatrycznym.

Jeśli już tak lecimy, to polećmy grubo. Ja po śmierci ojca wylądowałem w szpitalu psychiatrycznym. Półtora roku po śmierci ojca, a w szpitalu byłem trzy miesiące. To była moja decyzja. (…) Ja już nie byłem w stanie wyjść z domu. Ja już byłem w takim stanie, że bałem się swojego cienia – wyznał.

Obecnie aktor uczęszcza na terapię, aby jego syn Bastian nie był obciążony podobnymi problemami.

Źródło: plotek.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i