Weronika Rosati złożyła skargę do Trybunału Praw Człowieka na decyzję polskiego sądu

Warszawski Sąd Apelacyjny nałożył na Weronikę Rosati zakaz publicznego wypowiadania się na temat przemocy, którą wobec niej stosował jej partner. Aktorka odwołała się w tej sprawie do Trybunału Praw Człowieka.

Weronika Rosati kilka lat temu oskarżyła swojego byłego partnera, Rafała Śmigielskiego, o stosowanie wobec niej przemocy. Sąd postawił mu zarzuty. Przychylił się jednak do wniosku mężczyzny i nałożył na aktorkę zakaz publicznego mówienia o przemocy, której od niego zaznała.

Weronika była oburzona tą decyzją.

Boję się tylko, by nagle teraz ofiary gwałtów, molestowań, pedofilii, mobbingu i oczywiście przemocy domowej, nie dostały nakazu milczenia, a do tego by nie zostały ukarane za opowiadanie o swoich krzywdach, bo ich wyznania szkodzą karierom ich oprawców i przeszkadzają w ich życiu prywatnym – napisała wówczas na Instagramie.

Wysokie Obcasy podają, że Rosati zdecydowała się na złożenie skargi do Trybunału Praw Człowieka.

Bardzo się cieszę, że moja skarga została zarejestrowana przez Trybunał, i z niecierpliwością oczekuję na jej komunikację Rządowi RP. Zabranianie osobom pokrzywdzonym przemocą domową mówienia publicznie o tym, co je spotkało, zostało potępione w prawomocnych wyrokach Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (Tölle przeciwko Chorwacji, skarga nr 41987/13). Mam nadzieję, że tak samo stanie się również i w mojej sprawie – powiedziała Rosati.

Źródło: pudelek.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i