Reprezentantka Rosji na Eurowizji dostaje groźby śmierci

Maniża została wybrana tegoroczną reprezentantką Rosji na Konkursie Piosenki Eurowizji. Piosenkarka w swoim utworze śpiewa o prawach kobiet i społeczności LGBT. Wielu Rosjanom nie spodobała się tak bardzo, że nawet, jak sama przyznaje, dostaje groźby śmierci.

Już 22 maja odbędzie się finał Konkursu Piosenki Eurowizji. Reprezentantką Rosji będzie 29-letnie Maniża, pochodząca z Tadżykistanu. Piosenkarka wystąpi z utworem “Russian Woman”, który mówi o prawach kobiet i mniejszości seksualnych.

Część Rosjan nie jest zachwycona swoją reprezentantką. Ich niezadowolenie jest tak duże, że posuwają się nawet do życzenia jej śmierci.

Bardzo trudno było mi zrozumieć, że ktoś może cię tak bardzo nienawidzić. Pewna kobieta, która jest matką dwójki dzieci, napisała mi wiadomość: Będę modlić się do Boga, żeby twój samolot rozbił się w trakcie lotu do Rotterdamu. Pojawiły się też groźby w stylu: jeśli masz zamiar śpiewać w ten sposób o Rosjankach, nie będziesz już mogła tu mieszkać – powiedziała Maniża w rozmowie z BBC.

Piosenkarka zapewnia, że chociaż hejt ją dotyka, to nie zamierza się poddawać.

Źródło: plotek.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i