TVP ocenzurowało tęczowy makijaż Roksany Węgiel. Stacja tłumaczy dlaczego

TVP zdecydowało się na usunięcie z programu Dance Dance Dance tęczowego makijażu Roksany Węgiel. Stacja tłumaczy skąd taka decyzja.

Program Dance Dance Dance od kilku miesięcy budzi spore emocje. Tym razem kontrowersje wywołała informacja przekazana przez portal “Pudelek”. W jednym z odcinków show Roksana Węgiel zatańczyła do piosenki Sii “The Greatest”, która przez australijską piosenkarkę została zadedykowana ofiarom zamachu na klub gejowski w Orlando. W oryginalnym teledysku tancerka ma tęczowy makijaż, który odwzorowała Roksana. Produkcja dowiedziała się o tym dopiero po nagraniu odcinka, więc postanowiła usunąć “tęczowe” fragmenty.

Jak wszyscy wiemy, Roksana w odcinku 7. tańczyła do piosenki “The Greatest”. Zostało to zrealizowane tak, aby jak najwierniej oddać teledysk… Niektóre osoby z TVP dopatrzyły się jednak na twarzy Roksany symboli, których tam nie było. Przechodząc do meritum, jakiekolwiek zdjęcia z planu, gdzie Roksana występuje z kolorowymi paskami na twarzy, albo muszą być wyczyszczone zupełnie, albo też zmienione na szarobure. Proszę o przekazanie tego również Roksanie, osobom od social mediów i fotografowi, który robi zdjęcia na planie oraz wszystkim osobom, które mają w zwyczaju publikować zdjęcia z planu na swoich prywatnych social mediach – napisano.

TVP zdecydowało się odnieść do tych informacji. Centrum Informacji Telewizji Polskiej skontaktowało się z “Pudelkiem” w celu wyjaśnienia swoich decyzji.

Program “Dance Dance Dance” jest audycją o charakterze wyłącznie rozrywkowym, pozbawioną symboli, które mogą kojarzyć się z jakąkolwiek ideologią. Przedstawiciele TVP oraz firmy Rochstar – producenta wykonawczego – uznali, że stylizacja Roksany mogłaby wywołać niepotrzebną dla nieletniej osoby burzę medialną – napisano.

Głos w sprawie zabrała również firma Rochstar, która jest odpowiedzialna za produkcję programu.

Rochstar, jako producent programu “Dance Dance Dance”, stoi na stanowisku, że nie można włączać nieletnich wykonawców programu rozrywkowego w jakikolwiek spór światopoglądowy. Dlatego Rochstar uznał pomysł zmiany kolorów na twarzy wykonawczyni Roksany, które mogłyby wywołać niepotrzebną dla nieletniej osoby burzę medialną, za uzasadniony. Program “Dance Dance Dance” jest programem rozrywkowym, którego istotą jest działalność artystyczna i twórcza, a TVP jako zleceniodawca ma prawo do nadzoru produkcyjnego i udzielania wskazówek kolaudacyjnych w trakcie realizacji programu – stwierdziła dyrektor zarządzająca , Alicja Czarnecka-Suls.

https://www.youtube.com/watch?v=GKSRyLdjsPA

Źródło: plotek.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i