Szał na lody Ekipy. Klienci przepychają się w sklepach. Papierki na aukcjach za kilkadziesiąt tysięcy złotych

Firma Koral odkryła właśnie żyłę złota. Klienci walczą o ich najnowsze lody Ekipa, które są wynikiem współpracy z youtuberem Frizem i jego “ekipą”.

W marcu Koral wypuścił limitowaną serię lodów Ekipa. Jest to efekt współpracy z youtuberem Karolem Wiśniewskim, znanym jako Friz, który jest wielkim idolem nastolatków. Lody wyprzedały się niemal od razu, a na aukcjach zaczęły krążyć papierki po deserach, które sprzedający wystawiali za niebotyczne sumy –  po kilkadziesiąt czy nawet kilkaset tysięcy złotych!

Teraz ponownie lody trafiły do sprzedaży. To wydarzenie wywołało spore zamieszanie. Na filmikach umieszczonych w sieci widać, jak klienci walczą o zdobycie swojego loda.

W związku z tą sytuacją firma Koral wydała oświadczenie dotyczące ceny i dostępności lodów.

(…) Firma Koral od samego początku wprowadzenia tego produktu na rynek (początek marca br.) jasno określiła tzw. sugerowaną cenę sprzedaży na poziomie 2,00 zł za sztukę za wersję 50 ml oraz 2,80 zł za sztukę za ostatnio wprowadzony, nowy wariant XL o powiększonej pojemności 65 ml. Wszelkie ceny, jakie konsument spotyka w punktach sprzedaży, są niezależnie i autonomicznie ustalane przez ich właścicieli czy też kierownictwo, a sama firma Koral nie ma na ten fakt już żadnego wpływu. (…) Aktualnie najważniejszą kwestią jest dla nas maksymalne sprostanie temu popytowi, co usilnie czynimy, uruchamiając m.in. dodatkowe linie produkcyjne oraz aktywując kolejne kanały dystrybucji w całej Polsce – czytamy.

Zdaje się, że nikt, ani firma Koral, ani Friz, ani sprzedawcy, nie spodziewał się, że wypuszczenie lodów na rynek wywoła takie zamieszanie.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i