Dzisiaj królowa Elżbieta kończy 95 lat. Obejdzie się bez świętowania

21 kwietnia królowa Elżbieta II obchodzi swoje urodziny. W tym roku jest to niezwykle smutne święto ze względu na śmierć księcia Filipa.

Zaledwie 4 dni temu odbył się pogrzeb księcia Filipa. Mąż królowej Elżbiety zmarł 9 kwietnia w wieku 99 lat. Jego pogrzeb, ze względu na trwającą pandemię koronawirusa, nie miał charakteru państwowego, a na uroczystości zostało zaproszone tylko 30 osób. Obecnie w Wielkiej Brytanii trwa żałoba narodowa.

Dzisiaj królowa Elżbieta kończy 95 lat. Co roku z okazji urodzin monarchini cała rodzina spotykała się na uroczystej kolacji. W tym roku jednak royalsi nie zasiądą razem do stołu ze względu na trwającą żałobę.

 “The Telegraph” donosi, że tegoroczne urodziny królowa Elżbieta spędzi z najbliższymi członkami rodziny podczas lunchu na Zamku Windsor. Odwołana została również coroczna salwa honorowa w Hyde Parku i Tower of London ku czci monarchini. Co roku w dniu urodzin królowej był również prezentowany jej nowy portret. W tym roku i ta tradycja zostanie pominięta.

Źródło: plotek.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i