Kalifornia zmienia prawo po dokumencie o Britney Spears! Gwiazda wyzwoli się spod kurateli ojca?

Kalifornijscy senatorowie po obejrzeniu dokumentu “Framing Britney Spears” zdecydowali się na podjęcie kroków, aby zmienić prawo dotyczące kurateli. Czy teraz Britney odzyska wolność?

Britney Spears od 13 lat przebywa pod kuratelą ojca. Fani starają się walczyć o jej wolność. Od lat działa ruch #FreeBritney, który w ostatnim czasie przybrał na sile. A to za sprawą filmu dokumentalnego “Framing Britney Spears”, w którym dziennikarze New York Timesa przeanalizowali ciągnącą się od lat sądową batalię, którą piosenkarka toczy z ojcem.

Jak się okazuje, dokument był na tyle poruszający, że wpłynął na decyzje polityków. Zagraniczne media donoszą, że sytuacja piosenkarki zainspirowała kalifornijskich senatorów do zmiany prawa.

Po premierze filmu senator Ben Allen złożył projekt ustawy, który 14 kwietnia jednogłośnie przeszedł w Komisji Sądowej w Senacie stanu Kalifornia. Nowe prawo zapewnia Britney, i osobom w podobnej sytuacji, dostęp do doradcy prawnego i możliwość samodzielnego wybrania prawnika.

Podczas przemowy senator Evan Low zaznaczył, że zmiany w prawie są sukcesem ruchu #FreeBritney. Ostateczna decyzja w sprawie zmian zostanie podjęta po głosowaniu Senatu.

Źródło: pudelek.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i