Książę Filip zostanie pochowany w trumnie z…wełny. Nie jest to jedyne ekologiczne rozwiązanie

Książę Filip zmarł 9 kwietnia w wieku 99 lat. Teraz brytyjskie media ujawniają szczegóły dotyczące pogrzebu.

Książę Filip był jednym z najbardziej lubianych członków królewskiego rodu. Swoim poczuciem humoru i otwartością zdobył serca Brytyjczyków, którzy teraz opłakują jego śmierć, gromadząc się pod Pałacem Buckingham. Mąż Elżbiety II w czerwcu skończyłby 100 lat. U boku swojej żony spędził aż 82 lata życia.

Książę Filip jeszcze za życia dokładnie zaplanował swój pogrzeb. Zażyczył sobie, aby ceremonia odbyła się bez niepotrzebnego zamieszania. Chciał, aby w tej ostatniej drodze towarzyszyli mu tylko najbliżsi. Zgodnie z jego wolą na pogrzeb zostało zaproszonych tylko 30 osób. Prywatne nabożeństwo odbędzie się w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor. Książę Edynburga zostanie pochowany z honorami wojskowymi.

Dla księcia Filipa ważne były kwestie ekologiczne. Nie zapomniał ich uwzględnić, planując swój pogrzeb. “Daily Mirror” podaje, że książę w ostatnią drogę wyruszy hybrydowym Land Roverem. Ekologiczna ma być również trumna, która zostanie wykonana z wełny. Jest to wydatek około 900 funtów.

Pogrzeb odbędzie się 17 kwietnia o godzinie 15.00. Ciało księcia Filipa tymczasowo zostanie złożone w krypcie w kaplicy św. Jerzego. Po śmierci królowej Elżbiety II szczątki jej męża zostaną przeniesione do Kaplicy Pamięci Króla Jerzego VI.

Źródło: jastrzabpost.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i