Marcin Prokop do córki Agaty Mróz: “Piszą, że gdyby nie ty, to mama wciąż by żyła”. Odpowiedź nastolatki wzrusza

Siatkarka Agata Mróz zmarła zaledwie dwa miesiące po narodzinach swojej córki. Była chora na raka. Lekarze sugerowali jej aborcję, ona jednak się nie zgodziła.

Agata Mróz była dwukrotną mistrzynią Europy. Będąc na szczycie swojej kariery dowiedziała się, że choruje na białaczkę. Jedynym ratunkiem dla niej był przeszczep szpiku, jednak kiedy została zakwalifikowana do operacji, okazało się, że jest w ciąży. Lekarze sugerowali aborcję. Siatkarka podjęła jednak decyzję, że chce urodzić dziecko, rezygnując z terapii.

Po narodzinach Liliany poddała się operacji. Niestety jej organizm nie poradził sobie z przeszczepem. Agata Mróz zmarła 2 miesiące po narodzinach swojej córki. Dziś Liliana Olszewka ma 13 lat. W poniedziałek, wraz z ojcem Jackiem Olszewskim, pojawiła się w Dzień Dobry TVN, gdzie opowiedziała o swoim podobieństwie do matki.

Niektórzy mówią, że jak gram w siatkówkę, to mam do niej bardzo podobne ruchy i że w ogóle jesteśmy do siebie podobne, ale ja tego podobieństwa nie widzę – wyznała.

Marcin Prokop, który prowadził program, zadał bardzo trudne pytanie.

Piszą w internecie, że gdyby nie ty, to mama wciąż by żyła. Co czujesz, kiedy czytasz takie komentarze ludzi pełnych jadu i hejtu? – zapytał.

Odpowiedź 13-latki była jednak bardzo dojrzała.

Kiedyś miałam tak, że brałam to strasznie do siebie i rzeczywiście tak myślałam, ale mam dużo przyjaciół i rodzinę, którzy mi mówili, że tak nie jest, bo dużo razy się tym martwiłam i miałam z tym problem. Każdy zaprzeczał i każdy mówił, dlaczego tak naprawdę żyję. Cieszę się, że mam takie wsparcie – powiedziała Liliana.

Ojciec nastolatki dodał natomiast, że jest przekonany, że dziś jego żona podjęłaby taką samą decyzję.

Jeżeli Agata miałaby wybierać, to dalej by tak wybrała. Jakby się zasugerowała tym, co mówili lekarze i usunęła ciążę, to też nie wiadomo, co by było. Może nie byłoby ani Lilki, ani Agaty. Chyba najważniejsze jest to, co zostawimy po sobie – podsumował Jacek Olszewski.

Źródło: pudelek.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i