Harry i William żegnają księcia Filipa: “Był moim dziadkiem, mistrzem grillowania, legendą przekomarzania się i złośliwości”

W piątek w wieku 99 lat zmarł książę Filip. Swojego dziadka w mediach społecznościowych pożegnali William i Harry z rodzinami.

Książę Filip oprócz pełnienia ważnych funkcji publicznych był również po prostu dziadkiem. Po jego śmierci zarówno William jak i Harry dodali w mediach społecznościowych wzruszające posty.

Na oficjalnym koncie na Instagramie Williama i Kate pojawiło się zdjęcie księcia Filipa z prawnukiem, 2-letnim wówczas Georgem.

Całe życie mojego dziadka definiuje jego służba – dla kraju i Wspólnoty Narodów, dla jego żony i królowej oraz dla naszej rodziny. Czuje się szczęściarzem, nie tylko dlatego, że mnie prowadził, ale także za to, że był obecny w moim dorosłym życiu – zarówno w dobrych, jak i trudniejszych chwilach. Zawsze będę wdzięczny za to, że moja żona mogła spędzić z nim tyle lat, poznając go i zaznając jego życzliwości. Nigdy nie będę brał za pewnik wspomnień, które moje dzieci zawsze będą miały, gdy ich dziadek przyjeżdżał po nie swoim powozem i na własne oczy widziały jego zaraźliwe poczucie przygody i jego psotne poczucie humoru. Mój dziadek był nadzwyczajnym człowiekiem i należał do niezwykłego pokolenia. Catherine i ja nadal będziemy robić to, czego on by chciał, będziemy wspierać Królową w nadchodzących latach. Bardzo będzie mi brakowało mojego dziadka, ale wiem, że chciałby, żebyśmy kontynuowali jego robotę – napisał William w opisie do zdjęcia.

Na wzruszające słowa zdobył się również Harry, który rok temu postanowił opuścić królewski dwór.

Mój dziadek był człowiekiem służby, honoru i wielkiego humoru. Był we wszystkim autentyczny, miał ostry dowcip i potrafił przyciągnąć uwagę każdego w pomieszczeniu – nie tylko ze względu na swój urok, ale także dlatego, że nigdy nie wiedziałeś, co zamierza powiedzieć. Zostanie zapamiętany jako najdłużej panujący małżonek monarchy, odznaczony książę i diuk. Ale dla mnie, podobnie jak wielu z was, którzy stracili ukochaną osobę lub dziadków z powodu wydarzeń minionego roku: był moim dziadkiem, mistrzem grillowania, legendą przekomarzania się i złośliwości do samego końca. Był skałą dla Jej Wysokości Królowej z niezrównanym oddaniem trwając u jej boku przez 73 lata małżeństwa i choć mógłbym kontynuować, to wiem, że on w tej chwili powiedziałby nam wszystkim trzymając piwo w dłoni „Oh skończ z tym!”. Tak więc dziadku, dziękuję Ci za Twoją służbę, oddanie babci i za to, że zawsze jesteś sobą. Będziemy bardzo tęsknić za Tobą, ale naród i świat na zawsze Cię zapamięta. Meghan, Archie i ja (a także Twoja przyszła prawnuczka) na zawsze będziemy mieli w naszych sercach szczególne miejsce dla Ciebie – napisał były książę.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i