Harry nie może założyć munduru na pogrzeb księcia Filipa. Pojawi się w zwykłym garniturze

Brytyjska prasa donosi, że Harry na pogrzebie dziadka, który odbędzie się w sobotę, nie pojawi się w oficjalnym mundurze, tylko w zwykłym garniturze.

W piątek świat obiegła smutna informacja o śmierci księcia Filipa. Mąż Elżbiety II zmarł w wieku 99 lat. Pogrzeb odbędzie się w najbliższą sobotę 17 kwietnia. Zgodnie z wolą księcia Filipa uroczystości nie będą miały charakteru państwowego. Udział weźmie 30 zaproszonych osób, wśród których znajdzie się Harry.

Były książę przyleciał do Wielkiej Brytanii już wczoraj. Obecnie przebywa na skróconej kwarantannie. Na pogrzebie zabraknie jednak Meghan, która jest w zaawansowanej ciąży i której lekarz zabronił takiej podróży.

Powrót Harry’ego do Wielkiej Brytanii budzi spore emocje. Brytyjskie media informują, że wnuk królowej Elżbiety na pogrzebie swojego dziadka nie pojawi się w wojskowym uniformie. W momencie kiedy opuścił rodzinę królewską został pozbawiony obowiązków wobec monarchii a także tytułów wojskowych. Harry w odróżnieniu od swojego ojca i brata, którzy pożegnają księcia Filipa w oficjalnych mundurach wojskowych, ma się pojawić w zwykłym garniturze.

Źródło: pudelek.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i