Rower księżnej Diany trafia na aukcję. Cena wywoławcza przyprawia o zawrót głowy

Po śmierci księżnej Diany bardzo popularne stały się aukcje, na których są licytowane pamiątki po “królowej ludzkich serc”. Tym razem przyszła kolej na rower, którym księżna jeździła zanim wyszła za księcia Karola.

Księżna Diana zginęła 24 lata temu. Wciąż jednak ma całą rzeszę fanów, którzy ze wzruszeniem wspominają “królową ludzkich serc”. Od lat na aukcje wystawiane są przedmioty, które niegdyś należały do Diany. Jednym z najdroższych była aksamitna suknia projektanta Victora Edelsteina, w której Diana chętnie pokazywała się na bankietach. Ostatecznie została sprzedana brytyjskiemu kolekcjonerowi za 240 tysięcy funtów.

Tym razem na aukcję trafił niebieski rower marki Raleigh. Księżna używała go, kiedy była nastolatką. Ma on szczególne znaczenie dla jej fanów, ponieważ po wyjściu za mąż za księcia Karola, Diana musiała pozbyć się roweru, który od tamtej pory stał się symbolem wolności, którą utraciła.

Według doniesień “Daily Mail” początkowo rower został sprzedany ojcu przyjaciela Diany. Następnie dwukołowiec kilkukrotnie zmieniał właściciela, aż wreszcie trafił na aukcję. Cena wywoławcza to aż 106 tysięcy złotych. Licytacja rozpocznie się pod koniec kwietnia.

Źródło: plotek.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i