Dominika Gwit opowiada swoją historię i zachęca do samoakceptacji

Dominika Gwit kilka lat temu przeszła spektakularną metamorfozę. Aktorka bardzo mocno schudła, wkrótce jednak wróciła do poprzedniej wagi. Teraz opowiada o samoakceptacji i o tym jak ona radzi sobie z kompleksami.

Dominika Gwit znana jest z udziału w wielu produkcjach TVN-u. Spore grono fanów zgromadziła wokół siebie na portalach społecznościowych. Obserwatorzy uwielbiają jej poczucie humoru i pozytywne podejście do życia.

Aktorka kilka lat temu zachwyciła widzów ogromną przemianą. Dominika schudła bardzo dużo i z dumą prezentowała się na czerwonych dywanach. Wkrótce jednak ponownie przytyła, ale nie sprawiło to, że przestała lubić siebie. Wręcz przeciwnie. Dzisiaj aktorka przekonuje, jak ważne jest zaakacpetowanie siebie takim jakim się jest.

Jestem jaka jestem. Nie jestem od żadnej diecie od 7 lat. Leczę się od 7 lat. Każdy coś ma. Każdy z nas ma problem z samoakceptacją, bo to jest bardzo trudna sprawa do osiągnięcia. Nie mówię tu, że trzeba być zarozumiałym i mieć wysoko głowę podniesioną, tylko trzeba kochać siebie, akceptować, rozumieć, wiedzieć co jest dla nas dobre. To jest ciężka praca. Ja włożyłam bardzo dużą pracę w to, aby kochać siebie, bo każdy z nas ma jakieś ograniczenia, wady, kompleksy. To jest wpisane w naszą ludzką naturę.

Gwit przyznała również, że wygląd nie ma dla niej znaczenia. Ważniejsze jest to, jak się ze sobą czujesz.

Ja na szczęście nie miałam żadnych myśli samobójczych. Ale jak miałam tę przygodę z całkiem dużym wahaniem wagi, bardzo niezdrowym, niedobrym to to, co się wtedy ze mną działo, to nie było fajne. Ale to było bardzo dawno temu i myślę, że nie ma o czym rozmawiać, bo to było 7 lat temu. Od tej pory jestem zupełnie innym człowiekiem, inną kobietą. Mam inne wartości w życiu i nie ważne jest to, jak wyglądam. Ważne jest to, jak się czujesz, kim jesteś. Walcz o swoje zdrowie, ale walka o zdrowie nie ma polegać na tym, że cały czas myślisz jak wyglądasz. Badaj się, chodź do lekarzy, pamiętaj, co jest dla ciebie dobre. A ludzie z zewnątrz jak oceniają, to niech oceniają i sobie gadają. Co mnie to interesuje.

Źródło: jastrzabpost.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i