Polski program krytykowany przez brytyjskie media za rasizm!

Brytyjskie media krytycznie odniosły się do emitowanego przez stację Polsat programu “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Po emisji najnowszego odcina show stacji zarzucono rasizm.

“Twoja Twarz Brzmi Znajomo” jest międzynarodowym formatem, który od wielu lat budzi spore kontrowersje. Tym razem niemałe zamieszanie wywołała polska wersja show. Oburzenie jest spowodowane występem Mai Hyży i Pawła Górala, którzy wcielili się w czarnoskórych artystów.

Brytyjskie media zarzuciły Polakom rasizm za sprawą pojawienia się w programie zjawiska zwanego “blackface”, czyli stylu teatralnego makijażu, który został zapoczątkowany w Stanach Zjednoczonych na początku XX wieku. Był wykorzystywany w celu ośmieszenia czarnoskórych osób.

Gazeta “Mirror” skrytykowała występ Pawła Górala, który wcielił się w Tinę Turner i Mai Hyży, która zaprezentowała się jako Bill Withers.

O ile panel jurorski w programie wydawał się być zachwycony, to show momentalnie spotkało się z krytyką internautów, którzy wyrażali swoje oburzenie uczestnikami używającymi blackface – czytamy.

Do krytyki przyłączyły się również inne portale, takie jak “Metro” czy “Independent”. Polsat wydał oświadczenie, w języku angielskim, w którym starał się wytłumaczyć ze swoich decyzji.

Drodzy Widzowie, jesteśmy zaskoczeni negatywnymi komentarzami pod adresem programu “Twoja twarz brzmi znajomo”. (…) Producenci i uczestnicy show zawsze mają jedną rzecz na myśli – aby w jak najbardziej dokładny sposób (wokalnie, aktorsko, wizualnie) odtworzyć polskie i zagraniczne gwiazdy muzyki, które dobierane są przypadkowo. Zespół profesjonalistów czuwa nad tym procesem i przygotowuje uczestników do ich występów. (…) Intencją każdej gwiazdy występującej w show, jak i zespołu produkcyjnego, jest odtworzenie oryginalnego wykonanie w najbardziej precyzyjny sposób, który złoży honor oryginalnemu artyście. (…)

Zgadzacie się z brytyjskimi mediami czy uważacie, że to przesada?

Źródło: plotek.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i