Turyści ratunkiem dla Hiszpanii

Madryt ma nadzieję, że zagraniczna turystyka pomoże zmniejszyć straty gospodarcze wynikające z pandemii, informuje Reuter.

Szczególnym optymizmem napawa powrót niemieckich wczasowiczów, po tym jak Berlin złagodził kwarantannę dla obywateli przebywających za granicą.

Agencja przypomina, że liczba turystów w Hiszpanii spadła w zeszłym roku o 80 proc. 19 milionów odwiedzających stanowiło antyrekord nie notowany od 1969 r.

Natomiast szacunki ośrodka Funcas wskazują, że w ubiegłym roku wkład sektora turystycznego w gospodarkę Hiszpanii wyniósł 4–5 proc. w porównaniu do 12 proc. w 2019 r. co zagraża wielu firmom w regionach takich jak Baleary.

– Naszym celem odzyskanie połowy gości, których mieliśmy przed pandemią – ogłosił w związku z tym minister turystyki Reyes Maroto.

Jednak powrót niemieckich turystów budzi mieszane reakcje, których powodem jest nieprzestrzeganie przez gości obostrzeń sanitarnych.

– Wielu Hiszpanów jest sfrustrowanych faktem, że zagraniczni turyści mogą latać na Majorkę, podczas gdy większość mieszkańców kontynentalnej części kraju pozostaje w domu z powodu zakazu podróżowania – komentuje Reuter.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i