Mocne wyznanie Bartosza Bieleni: “JESTEM SPRAWCĄ PRZEMOCY”

Od kilku dni internet żyje wyznaniem Anny Paligi, która opowiedziała o przemocy doświadczanej przez studentów łódzkiej filmówki. Teraz głos zabrał Bartosz Bielenia, który przyznał, że sam był sprawcą przemocy na uczelni.

Anna Paliga w swoim wpisie opowiedziała o przemocy, która jest stosowana wobec studentów szkoły filmowej. Napisała o biciu, obrażaniu, czy nakazywaniu rozbierania się. Poruszeni tym wyznaniem, swoje historie z czasów studiów aktorski, postanowili opowiedzieć Dawid Ogrodnik czy Maria Dębska, która zdradziła, że szkołę filmową kończyła z pomocą leków uspokajającym, a następnie musiała udać się na terapię.

Teraz głos postanowił zabrać Bartosz Bielenia. Nie opowiedział on jednak o przemocy, której doświadczył, a o przemocy, której on był sprawcą na tzw. “fuksówkach” czyli rytuałach inicjacyjnych w szkołach teatralnych.

Jestem sprawcą przemocy. Brałem udział w wielu fuksówkach. Jako „car”, a następnie jako mniej lub bardziej bierny świadek, bądź gość „kwarców”. Jestem bardziej niż pewien, że w ciągu tych kilku lat skrzywdziłem ludzi, którzy dopiero co stawiali kroki w tym zawodzie. Nieświadomość i wiara w swoje dobre intencje w żaden sposób nie usprawiedliwia wywartego wpływu na uczucia, jak i późniejszą percepcję wykonywanego zawodu. Droga do zrozumienia swojego postępowania była bardzo długa – napisał.

Następnie dodał, że sam przez długi czas nie widział swojej winy.

(…) Dopiero rok temu, po tym jak najbliższa mi osoba opowiedziała mi o zwierzeniu naszej wspólnej znajomej, w którym wspominała mnie bardzo źle, opowiadając o swoich szkolnych doświadczeniach, ostatnie resztki iluzji rozmyły się. Od razu zareagowałem wyparciem i zbagatelizowaniem sprawy, ale w środku czułem żal i strach.Nie wyciągnąłem jednak ręki. Nie przeprosiłem. Mogę to jednak zrobić dzisiaj. Przepraszam. Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się dotknięci przez moje działania. Z całego serca – wyznał.

Ciekawe czy fani docenią jego szczerość.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i