Brytyjczycy palą stacje przekaźnikowe 5G

W Wielkiej Brytanii płoną stacje telefonii mobilnej piątej generacji. Mieszkańcy uwierzyli w związek pomiędzy 5G i wybuchem epidemii.

Brytyjska policja zmaga się z pożarami stacji przekaźnikowych telefonii piątej generacji. Najwięksi operatorzy, m.in. EE i Vodafone UK wydali wspólny apel o powstrzymanie narastającej fali podpaleń.

Ostrzegają, że bezmyślne niszczenie urządzeń wykorzystywanych do łączności alarmowej jest szczególnie niebezpieczne w czasie pandemii. Spóźniona pomoc medyczna może zakończyć się śmiercią setek chorych i umierających.
Pożary rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu. Kolejne incydenty odnotowano w Birmingham, Liverpoolu i kilku prowincjonalnych hrabstwach. Według specjalistycznego portalu „The Verge”, który opublikował szokujące fakty, operatorzy proszą ludność o rozwagę.

Tymczasem rośnie liczba zwolenników spiskowej teorii łączącej wybuch epidemii z rozwojem technologii 5G. Według fałszywych informacji, które zdobywają popularność w You Tube i sieciach społecznościowych, wybuch epidemii w chińskim mieście Wuhan nastąpił wkrótce po wybudowaniu stacji przekaźnikowych nowej telefonii. Obecnie wirus ma rozprzestrzeniać się w świecie poprzez miasta, które zdecydowały się na podobne inwestycje.
Panika w Wielkiej Brytanii osiągnęła taki poziom, że mieszkańcy okolic, w których są budowane obiekty 5G, uniemożliwiają ich kontynuację. Personel jest szykanowany. Pod adresem techników oraz inżynierów padają groźby.
Niestety publiczne dementowanie fake newsów nie przynosi rezultatów. Do akcji informacyjnej włączyły się brytyjskie ministerstwo zdrowia oraz urząd telekomunikacji. Niestety dwuznaczną rolę odgrywają żądne sensacji media. Jak poinformował „Bussines Insider”, brytyjski regulator ostrzegł jedną ze stacji radiowych o odpowiedzialności karnej za przekazywanie nieprawdziwych wiadomości.

Według rosyjskiego portalu Newsru.com niechlubną rolę odgrywają znudzeni celebryci. Były mistrz świata w boksie AmirHan opublikował w sieci zapis, zgodnie z którym stacje przekaźnikowe 5G kontrolują w czasie epidemii „liczbę ludności, szczególnie osób starszych”. Ponadto eksbokser wyraził przekonanie, że za pomocą poprzednich systemów 3G i 4G próbowano wywołać pandemię ptasiej i świńskiej grypy.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i