Grarantanna! Jak Ministerstwo Cyfryzacji aktywizuje uczniów

W związku z obecną sytuacją do pozostania w domach zostało zmuszonych wielu uczniów. Szkoły próbują realizować podstawę programową dzięki lekcjom online, a Ministerstwo Cyfryzacji aktywizuje uczniów. Jak? Stworzyło stronę internetową grarantanna.pl, na której umieszcza propozycje spędzania wolnego czasu dla uczniów.

Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z fundacją TEAM Teatrikon stworzyło stronę internetową, na której każdego dnia pojawiają się propozycje różnych aktywności dla uczniów. Są to sesje gier fabularnych online, webinary, streamingi, konkursy i zagadki logiczne. Uczniowie mogą usystematyzować swoją wiedzę z historii dzięki quizom historycznym. To doskonały sposób na naukę przez zabawę. Natomiast „Zagadkowa przygoda” to zestaw 40 łamigłówek, czyli zagadek matematycznych, logicznych i językowych. Są również organizowane konkursy z nagrodami takimi jak służący do gier laptop, iPhone 11 czy aparat KODAK. Poza tym uczniowie mogą również poznać tajniki robienia ciekawych, nieszablonowych prezentacji i tworzenia gier wideo. Inne ciekawe propozycje znajdziemy na stronie www.grarantanna.pl.

Grarantanna Cup

W kwietniu natomiast rusza ogólnopolski turniej e-sportowy. Niezależnie od tego, kiedy uczniowie wrócą do szkół, rozgrywki będą trwały aż do majówki. Organizatorzy informują, że w przedsięwzięciu wezmą udział influencerzy: Maciej „Morgen” Żuchowski, Kinga Kujawska, Kuba „Kubik” Kubiak, Piotr „Izak” Skowyrski, Jarosław „pasha” Jarząbkowski, Damian „Nervarien” Ziaja, Jakub „Kubon” Turewicz i Paweł „Saju” Pawelczak. Turnieje zostaną zorganizowane w 4 grach: Brawl Stars, FIFA 20, League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive. Rozgrywki będą się odbywały na platformie ESL Play. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody:fotele gamingowe, monitory, smartfony, czy słuchawki i myszki o łącznej wartości 50 tysięcy złotych. Rozgrywki będą toczyły się indywidualnie i grupowo. Więcej na temat akcji i harmonogramu turnieju tutaj.

Zobacz także: https://cai24.pl/kultura/1468/j-k-rowling-udostepnia-swoje-ksiazki-nauczycielom/

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i