Polsat zaprasza Górniak w roli eksperta. Internauci oburzeni

Edyta Górniak to jedna z bardziej kontrowersyjnych postaci w świecie celebrytów w ostatnim czasie. Pomimo swoich dziwacznych poglądów została zaproszona  do programu „Gość Wydarzeń” w Polsat News. Internauci wyśmiali stację za dobór gości.

W czwartkowym „Gościu Wydarzeń” wystąpili: Edyta Górniak – internetowa ekspertka od koronawirusa i Marek Posobkiewicz – były szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego, który niedawno sam zmagał się z koronawirusem i był jedną z osób, krytykujących wypowiedzi Górniak. W programie Edyta ponownie stwierdziła, że jej słowa o statystach zostały zmanipulowane. Wciąż podaje jednak w wątpliwość skalę pandemii.

Jeśli 99% osób na świecie jest zdrowych, to ja bym poddała do dyskusji to, że mamy do czynienia z pandemią (…) W tym roku ten stres został pomnożony do maksimum i dlatego tak mocno chorujemy – powiedziała.

Zaproszenie osoby, która nie ma żadnej wiedzy epidemiologicznej, a także jej znana z głoszonych teorii spiskowych, do poważnego programu publicystycznego nie spodobało się internautom. Na Twitterze pojawiły się komentarze:

Chyba jednak wolałabym, by ludzie z takimi poglądami jak pani  Edyta Górniak nie dostawali czasu antenowego, by głosić swoje brednie.

Dużo słów krytyki padło pod adresem prowadzącego.

Nie wiem, co mnie bardziej śmieszy – Edyta Górniak w Polsat News czy Rymanowski przytakujący głową na to, co ona mówi. W tym kraju nawet media są pośmiewiskiem.

Rymanowski, kto następny? Starcie Najmana z Radosławem Sikorskim w kwestii budżetu UE?

Zastanawiano się także, czy Rymanowski jest jeszcze dziennikarzem czy już konferansjerem. Internauci zarzucili mu również, że zapraszając takie osoby szkodzi ludziom

Zapraszanie takich ludzi i udostępnianie im platformy do wypowiedzi jest szkodliwe społecznie.

Wolność słowa ma swoje granice. Bogdan Rymanowski @PolsatNewsPL zapraszający takie indywidua jak Edyta Górniak do wypowiedzi w prime time jest osobiście odpowiedzialny za degrengoladę, którą mamy w kraju.

A Wam jak podobają się nowi eksperci Polsatu?

Zdjęcie: Polsat News

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i