Kazik nie prosił o dotacje. „Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy”

Decyzja o przeznaczeniu 400 milionów złotych na pomoc kulturze wzbudziła niemałe kontrowersje. Jedni – jak Krystyna Janda, sądzili, że dostali za mało, inni – jak Kazik Staszewski nie chcieli tych pieniędzy, ponieważ uważają, że inne grupy zawodowe bardziej ich potrzebują.

Po pojawieniu się listy beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury pojawiło się wiele komentarzy, krytykujących tę decyzję. Część artystów, którzy dostali pieniądze, próbowała się bronić przed zarzutami. Krystyna Janda wspomniała natomiast o niezaspokojonych potrzebach swoich teatrów, które dostały 4 miliony mniej niż ona by oczekiwała. Zupełnie inną postawę przyjął Kazik Staszewski, lider Kultu, który poinformował, że nie prosił o te pieniądze, chociaż sytuacja w zespole nie jest łatwa.

Nie nam oceniać, kto z nich jest w tak tragicznej sytuacji, by rząd o taką zapomogę prosić. Jeśli nie widzą w tym jakiejkolwiek niestosowności, to niech biorą, jak dają. My nie prosiliśmy, chociaż sytuacja w Kulcie daleka jest od choćby różowej. Niektórzy koledzy już zarabiają w inny sposób, dzieląc swój czas na pracę i próby. Właściwie wróciliśmy do czasów gdy zaczynaliśmy. Jednak od tych….( z trudnością powstrzymujemy się od użycia wulgaryzmu) nic nie chcemy – napisał na Facebooku.

Następnie zauważa, że są grupy zawodowe, które bardziej potrzebują wsparcia i Kult nie chce żadnych pieniędzy podatników.

Po pierwsze są grupy zawodowe, które takiej zapomogi potrzebują bardziej. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, którzy po kilkanaście godzin na dobę tyrają ratując ludzkie życia za psi grosz. Po drugie – rząd nie może ci dać żadnych pieniędzy, bo ich nie ma. Jeśli jednak komuś daje to znaczy że przedtem komuś zabrał. Zabrał setkom tysięcy uczciwie pracujących ludzi, którym teraz na dodatek zamyka interesy. Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy.

Na koniec pokazał konkretne rozwiązania, jak można pomóc muzykom.

Tak. Potrzebujemy wsparcia. Jeśli chcesz nas wesprzeć to kup naszą ostatnią płytę z CD i DVD z koncertu na Polandrock. Przy okazji posłuchasz i obejrzysz największy koncert jaki odbył się na ziemi polskiej kiedykolwiek. A zaręczamy-słaby nie był. I załatwimy to bez pośrednictwa tych panów (i pań).

Post kończy słowami: Gdyby nie było was, nie byłoby nas

Która postawa Wam się bardziej podoba? Krystyny Jandy czy Kazika?

https://www.facebook.com/kultoficjalnie/posts/4783631378345847

Zdjęcie: FB

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i