TikTok ciągle rośnie. Chińska aplikacja najczęściej pobierana w październiku


W październiku TikTok był najczęściej pobieraną aplikacją. Taka sytuacja miała miejsce zarówno wśród właścicieli telefonów z Google Android i Apple iOS.

Sensor Tower opublikował najnowszy raport dot. aplikacji na urządzeniach mobilnych. Ku zaskoczeniu wszystkich najczęściej pobieraną aplikacją okazał się chiński serwis społecznościowy TikTok należący do ByteDance.

TikTok był najczęściej pobieraną aplikacją zarówno w telefonach z systemem operacyjnym Google Android jak i Apple iOS. Chiński gigant w tyle zostawił m.in. Facebooka czy YouTube.

Mało tego, raport Sensor Tower wskazuje, że TikTok jest również na szczycie rankingu najbardziej dochodowych aplikacji w październiku.

Popularności aplikacji nie zaszkodziło nawet zamieszanie związane z działaniami administracji Donalda Trumpa. Przypomnijmy, że Chińczykom groziła nawet sprzedaż serwisu.

Co ciekawe, w ujęciu globalnym platforma TikTok była najbardziej w sklepie Apple, ale Google już nie. To wynik sankcji USA – większość przychodów pochodzi z Chin, a tam usługi Google nie są dostępne.

TikTok wygenerowała w październiku około 115 mln dolarów (ok. 437 mln zł), czyli o 6,2 proc. więcej niż w październiku 2019 roku.

Źródło: Sensortower.com

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i