System operacyjny Harmony 18 grudnia? Huawei nie zwalnia po wyborach w USA


Huawei nie zamierza ryzykować i przyspiesza prace nad swoim systemem operacyjnym. Otwarta wersja ma być gotowa ok. 18 grudnia.

W USA trwa zamieszanie wokół wyniku wyborów prezydenckich. Jednak bez względu, czy ostatecznie Joe Biden faktycznie przejmie fotel po Donaldzie Trumpie Huawei nie chce ryzykować.

Chiński gigant kontynuuje prace nad własnym systemem operacyjnym, który ma zająć miejsce Google Android. A możliwe, że nie tylko Google – system ma być elastyczny i dostosowywać się do urządzeń na jakich jest instalowany.

To nie wszystko. Już 18 grudnia Huawei Harmony OS ma być udostępniony deweloperom, którzy będą mogli zacząć pracować nad aplikacjami na nowy system operacyjny.

Wersja konsumencka systemu trafi do klientów nieco później. Pierwsze telefony działające z systemem Harmony OS mają pojawić się w styczniu lub lutym 2021 roku.

Aktualnie pracownicy Huaweia są skupieni na tworzeniu nowego ekosystemu, opartego na Harmony OS. Elastyczny system w pierwszej wersji ma zostać oddany użytkownikom w kwietniu 2021 roku.

Przedstawiciele Huawei zapewniają, że nawet 90 proc. ich telefonów będzie gotowych do aktualizacji systemu do Harmony OS. Dla Google i jego Androida to będzie wielki sprawdzian.

Huawei jest obecnie drugim największym producentem telefonów na świecie. Jeśli Harmony OS spodoba się użytkownikom, to dla Amerykanów, którzy dzisiaj de facto trzymają 75 proc. rynku będzie to prawdziwym ciosem (pozostałe 25 proc. ma inna amerykańska firma – Apple i jego iOS).

Źródło: WhatNext

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i