Sony chce podbić rynek dronów. Oto projekt Airpeak

Japoński Sony zamierza podbić rynek dronów. Firma będzie rozwijać system sztucznej inteligencji do zarządzania tymi maszynami.

Dla Sony koniec roku to czas żniw. Japończycy niebawem rozpoczną sprzedaż swojej najnowszej konsoli PlayStation 5.

Jednak Japończycy nie zamierzają ograniczać się do konsol czy telewizorów. Firma zapowiedziała właśnie, że rusza z projektem Airpeak.

Celem jest stworzenie systemu sztucznej inteligencji, która będzie zarządzać dronami. Airpeak ma oddawać aspiracje firmy w zakresie rozwoju i tworzenia technologii obrazującej i wykrywającej oraz tzw. technologii 3R (Reality, Real-time and Remote) w zakresie dronów.

Już teraz firma przoduje w tworzeniu kamer wysokiej jakości, które stosowane są w dronach. Jednak jak się okazuje, był to tylko przedsmak możliwości japońskiego giganta.

Niemniej Sony wskazuje, że projekt Airpeak ma wspierać kreatywność twórców wideo i celować w dalszy rozwój przemysłu rozrywkowego.

Airpeak może znaleźć zastosowanie np. sporcie czy nauce, gdzie zastosowanie znajdują drony i technologia obrazowania. Sony przekonuje, że Airpeak ma zwiększyć wydajność i oszczędność w różnych sektorach przemysłu.

– Cały system ma pokazać się oficjalnie dopiero wiosną przyszłego roku. Na razie Sony szuka partnerów do współpracy. Poza tym niestety nie wiadomo zbyt wiele na temat tego przedsięwzięcia – wskazuje „Komputer Świat”.

Źródło: Komputer Świat

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i