Netflix chce być telewizją. Na razie tylko we Francji

Netflix stworzy prawdziwy kanał telewizyjny. Do nowej stacji będą mieli dostęp mieszkańcy Francji.

Platformy VOD cieszą się coraz większą popularnością, a ich właściciele od dawna zaczęli inwestować we własne produkcje. Największy z serwisów VOD Netflix najwyraźniej uznał jednak, że może zarobić jeszcze więcej na widzach tradycyjnej telewizji.

Wiele osób, głównie starszych, nie jest bowiem biegła w nowych technologiach, a niektórzy z przyzwyczajenia wolą obejrzeć telewizję. Dlatego Netflix postanowił, że sam stworzy telewizję, którą będzie można oglądać w tradycyjny sposób.

Stacja będzie nazywać się Netflix Direct. Na razie będzie dostępna tylko we Francji.

Kanał będzie działać dokładnie tak jak inne, klasyczne stacje telewizyjne. Filmy i seriale z gigantycznej biblioteki serwisu będą nadawane o konkretnych porach, jeden po drugim.

To sprawi, że stacja będzie mogła nadawać między filmami bloki reklamowe. Stacja będzie dostępna dla osób posiadających abonament Netflixa.

Możliwe, że nowy kanał będą chcieli mieć w swoich ofertach nadawcy telewizji kablowej, albo będzie on oferowany w pakietach. Wybór padł na Francję, bo według platformy tradycyjna telewizja jest tam wciąż bardzo popularna.

Obecnie Netflix posiada bazę ok. 9 mln abonentów we Francji.

Jak wskazują dziennikarze Netflix już od pewnego czasu testuje nowe formy oglądania. To np. przycisk „Shuffle”, który podsuwa widzom rekomendowane filmy.

Netflix zyskuje też na czasach kwarantanny. Tylko w dwóch pierwszych kwartałach 2020 roku zyskał 26 mln abonentów – prawie tyle co w całym 2019 roku.

Źródło: The Verge

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i